Մայիսի 9-ին և 28-ին թանգարանները կաշխատեն ժամը 10։00-18։00-ն
ՀՀ մշակույթի նախարար Արմեն Ամիրյանի հրամանով, մայիսի 9-ին ( Հաղթանակի և խաղաղության տոնին) և մայիսի 28-ին (Հանրապետության տոնին) նախարարության ենթակայության թանգարանները կաշխատեն ժամը 10։00-ից մինչև 18։00-ն, իսկ Թանգարանների գիշեր միջոցառմանը՝ մայիսի 20-ին, կաշխատեն ժամը 18։00-ից մինչև 24։00-ն։
Մշակույթի նախարարության տեղեկացմամբ, նույն հրամանով նախարարը թանգարանների տնօրեններին հանձնարարել է նշված ժամանակում ապահովել այցելուների սպասարկման համար անհրաժեշտ անձնակազմ և թանգարանի ցուցանմուշների անվտանգությունը, իսկ անձնակազմի համար՝ աշխատանքային ներգրավվածություն օրենքով սահմանված կարգով։

Armenian museums to be open from 10 a.m. until 6 p.m. during May holidays
Upon the order of Armenian Minister of Culture Armen Amiryan, the state-controlled museums of Armenia will operate from 10 a.m. until 6 p.m. on 9 May (Victory and Peace Day) and 28 May (Republic Day). During the Night of Museums event scheduled on 20 May, the museum will be open from 6 p.m. until 12 p.m.
As the Ministry of Culture told Panorama.am, with the mentioned order, the minister has instructed the directors of the museums to ensure the relevant staff to provide services to visitors, as well as the security of the museum items.