Կոնվերս Բանկը  հայտարարում է «Կերտիր քո վարկային պատմություն» ակցիայի մասին
Կոնվերս Բանկը  կարևորում է երիտասարդներին համապարփակ, նրանց պահանջներին համապատասխան  ծառայությունների մատուցումը իր ուսանող հաճախորդների համար գործարկում է «Կերտիր քո վարկային պատմություն» ակցիան:
«Ակցիայի շրջանակներում՝  մինչև  01.07.2018թ.-ը, քարտերով 500 հազար և ավելի  դրամի անկանխիկ գործարքներ կատարած   Ուսանողները հնարավորություն կստանան Կոնվերս Բանկում ստանալ հիփոթեքային վարկ ՝  գործող  տոկոսադրույքից ցածր դրույքաչափով» ,-հայտնում են բանկից:
Ակցիայի շրջանակներում ուսանողներին մինչև 400հազար դրամ գումարով, 36 ամիս մարման ժամկետով և 15 տոկոս տարեկան դրույքաչափով  վարկային սահմանաչափով MC Standard պլաստիկ քարտ է տրամադրվելու առանց սպասարկման վճարի: Բանկի կանխիկացման կետերում ու բանկոմատներում  գումարի կանխիկացումից միջնորդավճար չի գանձվելու:
Բացի այդ, «Կերտիր քո վարկային պատմությունը» ակցիայի մասնակից ուսանողական զույգերը՝ մեկի գերազանց առաջադիմության  պարագայում, կստանան նվեր քարտ/Visa Classic կամ Master Standard/  150.000 ՀՀ դրամ վարկային սահմանաչափով:
Բանկից նշում են, որ ակցիայի շրջանակում ուսանողներին  նաև բանկային ոլորտում ուսուցման ու վերապատրաստման հնարավորություն կընձեռվի: Մասնավորապես, ակցիայի առավել ակտիվ մասնակիցները  պրակտիկ ուսուցում կստանան Բանկում, ոմանք էլ կգրանցվեն  Կոնվերս Բանկի մարդկային ռեսուրսների պահուստում՝ հետագայում աշխատանքով ապահովման հնարավորությամբ:

«Создай свою кредитную историю»: в Армении проводится акция для банковских клиентов - студентов
Конверс Банк придает большое значение предоставлению всесторонних услуг молодежи, отвечающих ее требованиям, и проводит акцию «Создай свою кредитную историю» для своих клиентов - студентов.
«В рамках акции, до 01.07.2018, студенты, совершившие по картам безналичные транзакции на сумму 500 тысяч драмов РА и больше, получат возможность на получение ипотечного кредита в Конверс Банке по процентной ставке ниже действующей», – отметили в Банке, добавив, что в рамках акции студентам будет предоставлена пластиковая карта MC Standard с кредитным лимитом на сумму до 400 тысяч драмов РА, со сроком погашения 36 месяцев, по годовой процентной ставке 15 процентов, без платы за обслуживание. За обналичивание средств в пунктах обналичивания и банкоматах Банка комиссионные не будут взиматься.
Кроме того, согласно релизу, студенческие пары, участвующие в акции, в случае учебы на отлично одного из студентов, получат в подарок пластиковую карту /Visa Classic или Master Standard/ с балансом на сумму 150,000 драмов РА.
«В рамках акции студентам будет также предоставлена возможность обучения и переподготовки в банковской сфере. В частности, наиболее активные участники акции пройдут практику в Банке; некоторые из них будут зарегистрированы в резерве кадровых ресурсов, с возможностью дальнейшего трудоустройства», – отметили в Конверс Банке.