Վարչապետն իր աշխատակիցներին ընտրում է սկզբունքով՝ երիտասարդ, համակրելի, բայց փորձի պակասով․ «Հրապարակ»
09:40 11/05/2017
«Նրանց մեջ կան նաև լրատվական դաշտի ներկայացուցիչներ, ինչպես, օրինակ՝ վարչապետի խորհրդական Շուշան Սարդարյանը, Գագիկ Ծառուկյանի խոսնակ Իվետա Տոնոյանը, Հանրային ռադիոյի տնօրեն Արման Սաղաթելյանը, «Արարատ» հեռուստաընկերության տնօրեն Միհրան Հակոբյանը։ Նրանց մի մասը կարող է իր աշխատանքը ձևակերպել ստեղծագործականի անվան տակ և չազատվել, սակայն ոմանք ստիպված կլինեն հեռանալ։
Օրինակ՝ Շուշան Սարդարյանը, ով կառավարությունում հասարակական հիմունքներով է խորհրդական աշխատում, «Գազպրոմ Արմենիայի» մամուլի խոսնակի պաշտոնից պետք է հրաժարվի։ Թերևս նա հրաժեշտ կտա նաև վարչապետի խորհրդականի պաշտոնին։ Մոտ 20 օր է՝ կառավարություն է գնում-գալիս մի երիտասարդ՝ Արամ Արարատյանը, ով աշխատել է ԱԳՆ-ում, «Արմինֆո», «Մեդիամաքս» գործակալություններում։ Վարչապետն իր աշխատակիցներին ընտրում է նույն սկզբունքով, ինչ իր օգնականներին է ընտրել՝ երիտասարդ, համակրելի, բայց փորձի պակասով ու ոչ հայտնի»,-գրել  է «Հրապարակ»-ը։

«Грапарак»: Премьер набирает в правительство молодых, симпатичных, но с недостатком опыта сотрудников
11:13 11/05/2017
Газета «Грапарак» пишет, что среди прошедших в парламент кандидатов в депутаты есть представители информационной сферы, такие как, к примеру, советник премьер-министра Шушан Сардарян, пресс-секретарь Гагика Царукяна – Ивета Тоноян, директор Общественной радиокомпании Армении Арман Сагателян, директор телекомпании «Арарат» Мигран Акопян. Некоторые из них могут оформить свою работу в качестве творческой и остаться, однако некоторым придется уйти.
«К примеру, Шушан Сардарян, работающая в правительстве советником на общественных началах, должна отказаться от должности пресс-секретаря компании «Газпром Армения». Пожалуй, она распрощается и с должностью советника премьера. Уже примерно 20 дней регулярно наведывается в правительство какой-то молодой человек, Арам Араратян, работавший ранее в МИД Армении, в агентствах «Арминфо» и «Медиамакс». Премьер выбирает своих сотрудников по тому же принципу, что и помощников – молодых, симпатичных, но с недостатком опыта и не очень известных», - пишет газета.