Վարչապետ. Պետք է ընտրել այն մարդկանց, որոնց աչքերում կրակ կա
Տարածքային կառավարման և զարգացման նախարարություն այցելած վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կարևորել է մարզերում գործարար հատվածի ներկայացուցիչների հետ մրցունակ ներդրումային ծրագրերի մշակման սեմինարներ անցկացնումը:
«Որպեսզի այս գործընթացը լինի էֆեկտիվ, մենք պետք է շատ համառ լինենք: Գնալու ենք այդ ուղղությամբ, անընդհատ խոսելու ենք, բերաններս չորանալու է, բայց նման հանդիպումները կազմակերպելու ենք պարբերաբար: Սեմինարների մասնակիցների զանգվածը պետք է մեծացնել, ընտրել այն մարդկանց, որոնց աչքերում կրակ, եռանդ կա, նրանց ներկայացնել հանրությանը: Այստեղ պետք է չհոգնել և դա վերաբերում է յուրաքանչյուրիս»,-ասել է կառավարության ղեկավարը:
Կառավարության հասարակայնության հետ կապերի վարչության հաղորդմամբ, նա առանձնացրել է Ենոքավան համայնքը և նշել, որ անհրաժեշտ  է հանրությանը պարբերաբար ներկայացնել նման օրինակելի համայնքները, որտեղ կազմակերպվում են լեդ համակարգով լուսավորություն, ժամանակակից աղբահանություն, ճանապարհները վերանորոգվում են մաքսիմալ էֆեկտիվ, ապահովվում է զբաղվածություն, իրականացվում բարձրակարգ կառավարում, ցուցաբերվում տեղական բյուջեի ձևավորման հստակ մոտեցում:
Նշվել է, որ հունիսի մեկից մեկնարկելու է 200 համայնքապետի համար նախատեսված վերապատրաստման միջազգային ծրագիրը: Կարեն Կարապետյանը կարևորել է դրա անցկացումը և պատրաստակամություն հայտնել անցկացնել դասընթացներից մեկը:

Премьер Армении Карен Карапетян заявил о важности проведения семинаров по разработке конкурентных инвестиционных программ
Посетивший министерство территориального управления и развития Республики Армения премьер-министр Армении Карен Карапетян заявил о важности проведения семинаров по разработке конкурентных инвестиционных программ с представителями бизнес-кругов в областях республики.
«Чтобы этот процесс был эффективным, мы должны проявить большое упорство», – сказал премьер.
«Число участников семинаров нужно увеличивать, выбирать тех людей, в глазах которых есть огонь, энергия, представлять их обществу», – отметил Карен Карапетян.
Как передает пресс-служба правительства Армении, Карен Карапетян выделил общину Енокаван, добавив, что нужно время от время представлять обществу подобные примерные общины.
Было отмечено также, что с 1 июня стартует международная программа по переподготовке, рассчитанная для 200 общин. Карен Карапетян придал важность реализации данной программы, выразив готовность провести один из семинаров.