Արցախի ՊՆ. Ադրբեջանական զինուժը հյուսիսային ուղղությամբ կիրառել է հրանոթներ և ականանետեր
Մայիսի 13-ին և լույս 14-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից,  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է 75 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 750 կրակոց:
Արցախի Հանրապետության  ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բացի հրաձգային զինատեսակներից ադրբեջանական զինուժը շփման գծի հյուսիսային ուղությամբ կիրառել է նաև Դ-44 տիպի հրանոթներ (65 արկ) և 60 ու 82 միլիմետրանոց ականանետեր (17 արկ):
Ադրբեջանական զինուժի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը դիմել են պատասխան գործողությունների: Այս պահի դրությամբ իրադրությունն առաջնագծում հարաբերական հանգիստ է:

Azerbaijani forces broke the ceasefire across the Line of contact between Nagorno Karabakh and Azerbaijani opposing troops 75 times overnight to May 13-14, firing around 750 shot toward the Armenian positions from weapons of different calibers.
As the Defense Army of the Artsakh (Nagorno Karabakh) Republic reports, apart from firearms, Azerbaijani forces applies D-44 cannon (65 shells), 60mm and 82mm mortars (17 shells) in the northern direction of the Line of Contact.
Defense Army frontline units took retaliatory measures to suppress the Azerbaijani activeness, the released said, adding as of morning May 14 situation remains calm on the frontline.