Չի բացառվում, որ «Երկիր Ծիրանի»  կուսակցությունը հրաժարվի  իր մանդատներից. ՀԺ
Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցած  «Երկիր Ծիրանի»  կուսակցությունը  դեռ չի շտապում  մայիսի 14-ին  կայացած ընտրությունների  վերաբերյալ պաշտոնական  հայտարարությամբ հանդես գալ։ Կուսակցությունն այն  նախատեսում է անել  այսօր՝ մայիսի 16-ին։ Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ին տեղեկացրել է  կուսակցության մամուլի  խոսնակ, ավագանու թեկնածու Սոնա Աղեկյանը։
Թերթի հարցին, թե «Երկիր ծիրանի» կուսակցությունն  արդեն որոշե՞լ է, թե ովքեր են լինելու  Երևանի ավագանու  կազմում,  Աղեկյանը կրկին պատասխանել է, որ դեռ ներկուսակցական  քննարկում չի եղել, ոչ մի բան պարզ չէ։  Չի բացառվում, որ «Երկիր Ծիրանի»  կուսակցությունը հրաժարվի  իր մանդատից։
«Հնարավոր է, որ մանդատները  վերցնենք, հնարավոր է, որ չվերցնենք։  Ամեն ինչ պարզ կլինի  քննարկումից հետո»,-թերթի հետ զրույցում ասել է Սոնա Աղեկյանը։

«Айкакан жаманак»: Не исключается, что партия «Страна абрикоса» откажется от мандатов
Участвовавшая в выборах в Совет старейшин Еревана партия «Еркир Цирани» («Страна абрикоса») не спешит озвучивать официальное заявление о состоявшихся 14 мая выборах. Как сообщила газете «Айкакан жаманак» пресс-секретарь «Еркир Цирани» Сона Агекян, партия намерена выступить с заявлением сегодня.
На вопрос корреспондента издания, решено ли уже, кто из членов партии войдет в состав Совета старейшин, Агекян ответила, что пока внутрипартийного обсуждения не было и ничего не ясно. Не исключается, что партия «Еркир Цирани» откажется от мандатов.
«Возможно, мы возьмем мандаты, возможно, откажемся. Все выяснится после обсуждения», – заявила Сона Агекян.