«ՍԱՍ»-ի սկանդալային ժողովը վարած անձի ինքնությունը պարզվել է. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ հայտնի է դարձել «ՍԱՍ գրուպում» նախընտրական սկանդալային ժողովը վարած անձնավորության ինքնությունը։ Դա եղել է «ՍԱՍ գրուպի» փոխտնօրեն Սամվել Մանուկյանը, որը սովորաբար «ՍԱՍ գրուպ»-ի աշխատակիցների հետ անցկացնում է նաև նախընտրական ժողովները։
Թերթը նաև տեղեկացել է, որ Սամվել Մանուկյանը մայիսի 14-ին ավագանու ընտրություններին 4/27 ընտրատեղամասում հանձնաժողովի նախագահ էր։
«Մինչ այդ նկատենք, որ ընտրողին թեկնածուներից որևէ մեկի օգտին քվեարկելու սպառնալիքների վերաբերյալ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ՀՔԾ այդպես էլ չի հայտնել՝ գտե՞լ են ժողով վարող անձին, թե՞ ոչ, առհասարակ, գործով մեղադրյալ կա՞, թե՞ ոչ»,-գրել է թերթը։

«Жоховурд»: Известно, кто вел скандальное предвыборное собрание с сотрудниками «SAS Group»
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что известна личность человека, который вел скандальное предвыборное собрание с сотрудниками «SAS Group». Это заместитель директора  компании «SAS Group» Самвел Манукян, который обычно и проводит предвыборные собрания с сотрудниками.
Изданию также стало известно, что Самвел Манукян на выборах в Совет старейшин Еревана был председателем комиссии на избирательном участке № 4/27.
«Следует отметить, что Следственный комитет Армении в рамках расследуемого уголовного дела о фактах угроз избирателям по сей день так и не сообщил, установлена ли личность ведущего собрание или нет, и вообще есть ли по делу обвиняемый или нет», – пишет газета.