Եմենում Հայաստանի քաղաքացիներ չկան. Տիգրան Բալայան
Եմենում, որտեղ խոլերայի համաճարակ է բռնկվել, Հայաստանի քաղաքացիներ չկան: Թվիթերի իր միկրոբլոգում այս մասին գրառում է կատարել ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
«Եգիպտոսում Հայաստանի դեսպանատան ճշտված տեղեկատվության համաձայն, Եմենում ՀՀ քաղաքացիներ չկան»,- գրել է Տիգրան Բալայանը:
Հիշեցնենք, որ Եմենի մայրաքաղաք Սանայում խոլերայի բռնկման պատճառով արտակարգ իրավիճակ է հայտարարվել։ Ավելի վաղ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն հայտարարել էր, որ ապրիլի վերջին խոլերայի բռնկումից Եմենում մահացել է 115 մարդ։ Կազմակերպության ներկայացուցիչ Դոմինիկ Սթիլհարթի տվյալներով, իշխանությունները 14 նահանգներում գրանցել են վարակի ավելի քան 8500 դեպք։
Եմենի առողջապահության նախարարությունը կոչ է արել միջազգային հումանիտար կազմակերպություններին երկրին օգնել խոլերայի համաճարակի դեմ պայքարելու գործում:

Тигран Балаян: В Йемене, где вспыхнула эпидемия холеры, граждан Армении нет
В Йемене, где вспыхнула эпидемия холеры, граждан Армении нет. Об этом сообщил в своем микроблоге в Twitter пресс-секретарь МИД РА Тигран Балаян.
Как стало известно ранее, власти ввели в йеменской столице Сане чрезвычайное положение в связи со вспышкой холеры. По данным Международного комитета Красного Креста (МККК), с конца апреля жертвами вспышки холеры в стране стали 115 человек. Как заявил представитель МККК Доминик Стиллхарт, власти зафиксировали более 8,5 тысячи случаев заражения в 14 губернаторствах. Министерство здравоохранения Йемена призвало гуманитарные организации помочь в борьбе с эпидемией, чтобы избежать «беспрецедентной катастрофы».