«Մենք պետք է ուժեղ լինենք, որ թուրքը սսկվի, նստի: Մենք ուժեղ ենք»,-Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ-ական պատգամավոր Սեյրան Սարոյանը:
Հարցին, թե ընդդիմության դաշտում ձեր մարտական ընկերներից կան, ինչպե՞ս եք համագործակցելու, նա պատասխանեց. «Շատ նորմալ, բոլորն էլ մեր ընկերներն են, Նիկոլն էլ է մեր ընկերը: Ես իրեն եմ հարգում, ինքն ինձ: Քաղաքականությունից դուրս չենք կարո՞ղ ընկերություն անել»:
Պատասխանելով մեկ այլ հարցի, թե Սեյրան Օհանյանն էլ է դեռ ձեր ընկերը, խոսում եք, շփվում եք նրա հետ, Ս. Սարոյանը դրական արձագանքեց. «Ոչ մի անգամ, ոչ մի բան չի փոխվում, ուղղակի ամեն մարդ իր գաղափարն ունի: Շատ եմ ափսոսում, որ չկա քաղաքականությունում»:
Հարցին, թե փոփոխությունների հույսեր կապո՞ւմ եք վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ, նա նշեց. «Շատ, կարգ ու կանոն է լինելու, հնարավոր չէ, որ Կարեն Կարապետյանը կպնի մի գործի ու չանի այն, ինչ ուզում է»:
Շատ լավ գնահատեց նաև պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի աշխատանքը. «Նախարարի արածներն ինձ շատ դուր է գալիս»:

Генерал-депутат НС Армении Сейран Сароян: Нужно быть сильными, чтобы противник притих, и мы сильны
«Нужно быть сильными, чтобы противник притих, проявлял сдержанность. И мы сильны», – сказал сегодня в беседе с журналистами в парламенте Армении депутат Национального Собрания РА, генерал Сейран Сароян.
В ответ на вопрос, как он планирует работать с представляющими оппозицию своими боевыми товарищами, Сейран Сароян сказал: «Нормально, мы все являемся друзьями. Мы с Николом (избранным депутатом НС РА от Блока «Выход» Николом Пашиняном. –Прим.ред.) также являемся друзьями. Я уважаю его, он – меня. Мы разве не можем дружить вне политики?»
При этом С.Сароян положительно ответил на вопрос, продолжает ли он общаться с бывшим министром обороны Армении Сейраном Оганяном. «Ничего ведь не меняется, просто у каждого человека своя идеология», – сказал он.
Отвечая на вопрос, связывает ли он большие ожидания с Кареном Карапетяном на посту премьер-министра Армении, С.Сароян сказал: «Очень большие. Невозможно, чтобы Карен Карапетян взялся за что-то, и это дело не увенчалось успехом».
При этом депутат-генерал Сейран Сароян высоко оценил работу Вигена Саркисяна на посту министра обороны Армении. «Мне очень нравится его работа», – сказал он.