Վահագն Դավթյանը եւ Արթուր Դավթյանը մասնակցում են եվրոպական ակումբային առաջնություններին
Սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամ Վահագն Դավթյանը շարունակում է հանդես գալ Բունդեսլիգայում: Օրեր առաջ Դավթյանը «Շտրաուբենհարդտ» ակումբի կազմում մասնակցել է Գերմանիայի առաջնության առաջին տուրին և իր թիմին բերել չորս միավոր (օղակներ վարժություն` 14.2).
«Մի քանի օրից կմեկնեմ մասնակցելու առաջնության երրորդ տուրին, իսկ երկրորդը բաց կթողնեմ: Առաջնությունը շարունակվելու է մինչև դեկտեմբեր: Կմասնակցեմ այնքան ժամանակ, որքան հրավիրեն: Մրցաշրջանի մի մասն անցկացվում է Եվրոպայի, մյուսը` աշխարհի առաջնությունից հետո»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասել է Վահագն Դավթյանը:
Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գառնիկ Սարոյանն էլ հայտնեցլ է, որ այս օրերին միջազգային հարթակում հանդես է գալիս նաև Արթուր Դավթյանը (բազմամարտ): Նա մասնակցում է Ֆրանսիայի առաջնությանը:

Армянские гимнасты Ваагн Давтян и Артур Давтян участвуют в европейских клубных чемпионатах
Член сборной Армении по спортивной гимнастике Ваагн Давтян продолжает выступать в Бундеслиге. На днях Давтян в составе клуба «Штраубенхардт» принял участие в первом туре чемпионата Германии и принес своей команде четыре очка (упражнение на кольцах - 14.2). Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
«Через несколько дней поеду для участия в третьем туре первенства, а второй тур пропущу. Чемпионат продолжится до декабря. Выступлю, пока будут приглашать. Одна часть сезона проводится после чемпионата Европы, другая – после первенства мира», – рассказал Ваагн Давтян.
Генеральный секретарь Федерации гимнастики Армении Гарник Сароян сообщил, что в эти дни на международном помосте выступает также Артур Давтян (многоборье). Он участвует в чемпионате Франции.