ՊԲ-ն հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու համար դիմել է պատասխան գործողությունների
Մայիսի 19-ին և լույս 20-ի գիշերը արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 100 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1750 կրակոց:
ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ, բացի հրաձգային զինատեսակներից, ադրբեջանական զինուժը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ կիրառել է հաստոցավոր հակատանկային նռնականետ (32 արկ), իսկ հյուսիսարևելյան հատվածում՝ 60 միլիմետրանոց ականանետ (7 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու համար դիմել են պատասխան գործողությունների:

Azerbaijani forces violated the ceasefire across the Line of Contact between Nagorno-Karabakh Republic (Artsakh/NKR) and Azerbaijan more than 100 times, firing more over 1750 shots from weapons of different calibers towards the Armenian positions on May 19 to overnight May 20.
As the Press Service of the NKR Defense Ministry told Panorama.am, in addition to firearms, the adversary fired rocket-propelled anti-tank grenade launcher (32 shells) at the eastern direction and 60mm mortar (7 shells) at the northeastern direction of the Contact Line.