Մինսկում ավարտվել է մարզական և մարտական սամբոյի Եվրոպայի տղամարդկանց, կանանց առաջնությունը: Հայ մարզիկները մեդալներ են նվաճել: ՀԱՕԿ-ից հայտնում են, որ մարզական սամբոյում Արթուր Սահակյանը (62 կգ քաշային կարգ) դարձել է արծաթե մեդալակիր, իսկ Մաքսիմ Մանուկյանը (57 կգ) և Արսեն Ղազարյանը (74 կգ)` բրոնզե:
Մարտական սամբոյում Գրիգոր Մխիթարյանը (52 կգ) նվաճեց արծաթե մեդալ, իսկ Կոլյա Կարապետյանը (62 կգ) և Էդգար Մեհրաբյանը (90 կգ) զբաղեցրել են երրորդ տեղը:
Ավելի վաղ առաջնության չեմպիոն էր դարձել Տիգրան Կիրակոսյանը (52 կգ, մարզական սամբո), իսկ Հարություն Սարգսյանը (57 կգ, մարտական սամբո) դարձել էր բրոնզե մեդալակիր:
Ընդհանուր հաշվարկով հայ սամբիստները Եվրոպայի առաջնությունում նվաճել են 1 ոսկե, 2 արծաթե և 5 բրոնզե մեդալ:

The 2017 European Sambo Championships (M&W) is over in Minsk, Belarus. The Armenian athletes have gained medals during the championship.
As Panorama.am was informed from the Armenian National Olympic Committee, in the Sports Sambo discipline Armenian athlete Arthur Sahakyan (62kg) won the silver, while Maksim Manukyan (57kg) and Arsen Ghazaryan (74kg) won bronze medals.
In Combat Sambo discipline, Grigor Mkhitaryan (52 kg) captured the silver. Two Armenian samboists Kolya Karapetyan (62 kg) and Edgar Mehrabyan (90 kg) took the third position.
As reported earlier, Armenia’s Tigran Kirakosyan (52kg) became the champion in the Sports Sambo discipline. Another Armenian athlete Harutyun Sargsyan (57kg) won the bronze medal.
In total, the Armenian athletes won 1 gold, 2 silver and 5 bronze medals at the European Sambo Championships.