Նախագահը շնորհավորել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռուբեն Ահարոնյանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ, ջութակահար Ռուբեն Ահարոնյանին ծննդյան 70-րդ տարեդարձի կապակցությամբ՝ մաղթելով քաջառողջություն, արևշատություն և ստեղծագործական նորանոր ձեռքբերումներ: Այս մասին հայտնում են Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Դուք հայ երաժշտարվեստի երախտավորներից եք` ճանաչված ջութակահար, որի վարպետության և տաղանդի շնորհիվ է նաև կերտվել ջութակի հայկական դպրոցի համբավը:
Խորհրդանշելով հայկական կատարողական արվեստի մի ողջ դարաշրջան` Դուք մշտապես հուզել եք դասական երաժշտության սիրահարներին: Այսօր էլ, թեև ապրում և արարում եք հայրենիքից հեռու, աշխարհի հեղինակավոր բեմերում պահանջված ներկայությամբ շարունակում եք հարստացնել կամերային երաժշտարվեստի գույները՝ ամենուր հնչեցնելով նաև հայկականը»,-ասված է Նախագահ Սերժ Սարգսյանի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении Серж Саргсян поздравил скрипача Рубена Агароняна с 70-летним юбилеем
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание Народному артисту РА, скрипачу Рубену Агароняну по случаю 70-летия, пожелав ему доброго здоровья, благополучия и новых творческих достижений. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«Вы принадлежите к числу преданных служителей армянского музыкального искусства, признанный скрипач, благодаря таланту и мастерству которого также создавалась армянская скрипичная школа.
Символизируя целую эпоху армянского исполнительского искусства, Вы всегда вызывали восторг у любителей классической музыки. И сегодня, хотя живёте и творите вдали от родины, своим присутствием на авторитетных сценах мира продолжаете обогащать цвета камерной музыки, везде озвучивая также армянское», – говорится в поздравительном послании Сержа Саргсяна.