Նախկին ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանը պաշտոնը թողնելուց հետո շրջում է տպավորիչ մեքենայով՝ տպավորիչ համարներով։ Toyota Land Cruiser 200-ը շքեղ ու աժդահա ամենագնաց է, համարներն էլ՝ 888 II 88: Այս տառերը՝ II, օգտագործվում են միայն ոստիկանության մեքենաների վրա, բայց ոչ II 88 սերիայով։ Սա հատուկ Սերգեյիչի համար թողարկված համարանիշ է, որ և՛ գոլդ լինի, և՛ ոստիկանական. գրել է «Հրապարակ»-ը:
«Դեռևս 20 տարի առաջ էս ավանդույթը կար, բոլոր թոշակառու գեներալներին ոստիկանական մեկ հատ համարանիշ են հատկացնում՝ ցմահ։ Առաջ եղել է ՈՍ սերիայով, հիմա՝ II»,- բացատրեց Ալիկ Սարգսյանը։
Իսկ 8-երի կոմբինացիան Դո՞ւք եք ընտրել։ «Դե, հիմա, էդ 8-երը․․․ չգիտեմ, ընտրել են, էդ են դրել»։ Այսինքն՝ Ձե՞ր ճաշակը չէ։ «Չէ, ես տենց հատուկ մոլուցք չունեմ»։

«Грапарак»: Алик Саркисян после отставки разъезжает на впечатляющей машине
Экс-начальник полиции Армении Алик Саркисян после отставки с должности разъезжает на впечатляющей машине, с впечатляющими номерами. Это огромный внедорожник «Toyota Land Cruiser 200», с гос. номерами 888 II 88. Эти буквы «II» используются только на автомобилях полиции, но не с серией «II 88». Эти номера специально выпущены для Алика Саркисяна, таким образом, чтобы были и «gold» и полицейские, пишет газета «Грапарак».
«Эта традиция существовала еще лет 20 назад, всем вышедшим на пенсию генералам пожизненно предоставлялся номер», - уточнил Алик Саркисян.
Что касается восьмерок, то Саркисян отметил, что так просто получилось: «Не знаю, так получилось, выбрали и дали эти номера. Я специально этого не хотел».