ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնը՝ հաճախորդների հետ համագործակցության  որակյալ և արդյունավետ միջոց
15:30 25/05/2017
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնը՝ հաճախորդների հետ համագործակցության որակյալ և արդյունավետ միջոց
Այսօր ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնը օրական սպասարկում է միջինում 3000 մուտքային և ելքային զանգ: Բիզնեսի տարբեր ուղղություններով այդ քանակության զանգերի սպասարկումն անհնար կլիներ առանձ պրոֆեսիոնալ թիմի: Հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից:
Տեղեկատվական կենտրոնի որոշ ծառայություններ տրամարվում են շուրջօրյա, մասնավորապես, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտապանները շուրջօրյա կարող են ստանալ իրենց քարտային հաշիվների հաշվեկշիռների կամ քարտերի սպասարկմանը վերաբերվող տեղեկատվություն, զանգահարելով 010 560708 հեռախոսահամարին:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնի միջոցով հնարավոր է տեղեկանալ Բանկի գործունեության, առաջարկվող պրոդուկտների և ծառայությունների մասին:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնն իրականացնում է նաև գործարքային սպասարկում.
• Բոլոր դրամական փոխանցումների համակարգերի միջոցով ստացված գումարների հաշվեգրում Բանկի գործող քարտերին:
• Գործարքների իրականացում Հաճախորդների բոլոր այն հաշիվների հետ, որոնք միացված են  “Հեռախոս բանկինգ” ծառայությանը Հաճախորդի զանգի և համապատասխան նույնականացման գործընթաց անցնելու հիման վրա
• Պլաստիկ քարտերի բացում
Բանկի տեղեկատվական կենտրոնը համագործակցում է հաճախորդների հետ հաղորդակցման 5 ուղիներով.
1. Հեռախոսազանգեր
2. Skype – նամակներ և տեսազանգեր
3. Էլեկտրոնային փոստ
4. Զանգեր 010 560708 հեռախոսահամարին և քարտերի հաշվեկշռի մասին ավտոմատ տեղեկատվություն
5. Ֆեյսբուք (օնլայն խորհրդատվություն և պատասխաններ հաճախորդների հարցերին)
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Տեղեկատվական կենտրոնի հեռախոսավարները պրոֆեսիոնալ և գրագետ կպատասխանեն հաճախորդներին իրենց նախընտրած՝ հայերեն կամ ռուսենրեն լեզվով, տրամադրելով որակյալ օգնություն հնչեցված հարցի վերաբերյալ:

Контактный центр Банка ВТБ (Армения) – качественный и эффективный канал взаимодействия с клиентами
Контактный центр Банка ВТБ (Армения) ежедневно обслуживает в среднем 3000 входящих и исходящих звонков. Об этом сообщает пресс-служба Банка ВТБ (Армения).
«Обслуживание такого количества звонков по разным направлениям бизнеса было бы невозможно без профессиональной и мотивированной команды.
Некоторые услуги Контактный центр предоставляют круглосуточно, в частности, держатели карт Банка ВТБ (Армения) могут круглосуточно уточнять баланс своих карточных счетов либо получать ответы на любые вопросы, связанные с обслуживанием карт, посредством звонка на номер 010 560708.
Посредством Контактного центра Банка ВТБ (Армения) возможно ознакомиться с любой информацией, касающейся деятельности Банка, продуктов и услуг, предоставляемых Банком», – говорится в сообщении.
Как указывается, контактный центр Банка ВТБ (Армения) осуществляет также и транзакционное обслуживание:
• Зачисление переводов, полученных по всем системам денежных переводов, на действующие любые карты Банка
• Осуществление операций по всем счетам клиентов, подключенных к услуге “Телефон банкинг” на основании звонка клиента и надлежащей идентификации
• Открытие пластиковых карт
Контактный центр Банка работает с клиентами по 5-ти каналам коммуникации:
1. Телефонные звонки
2. Skype – письма и видеозвонки
3. Электронная почта
4. Звонки на номер 010 560708 и автоматическое уточнение баланса карт
5. Фейсбук (онлайн консультация и ответы на вопросы клиентов)
«Операторы Контактного центра Банка ВТБ (Армения) ответят клиентам профессионально и грамотно на предпочитаемом языке – армянском или русском, предоставляя квалифицированную помощь по заданному вопросу», – отмечается в сообщении.