Այս տարի էականորեն նվազել է շրջանավարտների թիվը. «Ժամանակ»
Այսօր հանրապետության 1400 դպրոցներում կհնչի վերջին զանգը: 2016-17 ուսումնական տարում հանրապետության ավագ և միջնակարգ դպրոցների 12-րդ դասարանը կավարտի 19.618 աշակերտ: Նշենք, որ 2016 թվականին 12-րդ դասարանն ավարտել է 22.069 աշակերտ, ինչը նշանակում է, որ այս տարի էականորեն նվազել է շրջանավարտների թիվը։ Այս մասին գրել է «Ժամանակ»-ը:
«Հայաստանի տասնյակ դպրոցներում այս տարի վերջին զանգ չի հնչի, պատճառը շրջանավարտների բացակայությունն է: Նման խնդիր առկա է սահմանամերձ բազմաթիվ համայնքներում: Օրինակ՝ Սյունիքի մարզի մի շարք գյուղերի դպրոցներում չկան շրջանավարտներ, իսկ եթե կան՝ երկու-երեքը»,-հավելել է թերթը:

«Жаманак»: Число выпускников в 2017 году значительно снизилось
Сегодня в 1400 школах республики прозвучит последний звонок. В 2016-2017 учебном году 12-ый класс старших и средних школ республики заканчивают 19.618 учеников.
Отметим, что в 2016 году 12-ый класс закончили 22.069 учеников, что значит – число выпускников в нынешнем году значительно снизилось, пишет газета «Жаманак».
«В десятках школ Армении последний звонок в этом году не прозвучит, причина в отсутствии выпускников. Подобная проблема есть в различных приграничных общинах. К примеру, в ряде сел Сюникской области нет выпускников, а если и есть – то один или два», – отмечает издание.