Երկրորդ էներգաբլոկի արդիականացման ծրագրով պլանավորված աշխատանքների երկու երրորդը մոտենում է ավարտին
ՀՀ էներգետիկ ենթակառուցվածքների և բնական պաշարների նախարար Աշոտ Մանուկյանի գլխավարությամբ տեղի է ունեցած էներգետիկ ոլորտում իրականացվող ծրագրերի կառավարման խորհրդի նիստի ժամանակ քննարկվել են ՀԱԷԿ-ի երկրորդ էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի երկարաձգման և արդիականացման ծրագրով նախատեսված միջոցառումներին, մրցութային գործընթացներին վերաբերող հարցեր։
Նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից հայտնում են, որ ներկայացվել են այս տարվա առաջին եռամսյակում իրականացված աշխատանքները, անդրադարձ է կատարվել առաջիկա անելիքներին։
Կարևորվել է նախատեսված միջոցառումներն ըստ ժամանակացույցի և բարձր մակարդակով իրականացնելու անհրաժեշտությունը։
Աղբյուրը նշեում է, որ ՀԱԷԿ-ի երկրորդ էներգաբլոկի շահագործման ժամկետի երկարաձգման և արդիականացման ծրագրով պլանավորված աշխատանքների երկու երրորդը մոտենում է ավարտին: Նախատեսված 205 մլն դոլարի փոխարեն ծախսվել է 136 մլն դոլար։ Խնայողությունը կազմել է շուրջ 34 տոկոս։

Работы по продлению срока эксплуатации 2-го энергоблока Армянской АЭС вскоре будут завершены, причем с экономией в 34%
20:11 29/05/2017
На заседании совета правительства по реализации программ в энергетической отрасли под председательством министра энергетики и природных ресурсов Армении Ашота Манукяна были обсуждены вопросы касательно продления сроков эксплуатации второго энергоблока Армянской (Мецаморской) атомной электростанции (ААЭС). Об этом сообщает пресс-служба ведомства.
Как передает источник, были представлены работы, реализованные в первые три месяца текущего года, и участники заседания также обратились к осуществляемым и предстоящим работам.
В ходе встречи была отмечена важность проведения мероприятий согласно графику и на высоком уровне.
Отмечается, что 2/3 работ по программе продления срока эксплуатации второго энергоблока Армянской (Мецаморской) атомной электростанции (ААЭС) уже близится к концу. И вместо запланированных $205 млн было потрачено $ 136 млн. Экономия составила около 34%.