Երեք օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է 26 ՃՏՊ, մեկ մարդ զոհվել է
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` մայիսի 26-ից 29-ը հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 16 դեպքից բացահայտվել է 15-ը:
Արձանագրվել է թմրամիջոցի հայտնաբերման 2 դեպք:
Բացահայտվել է գողության 16, խարդախության 6, կաշառակերության 2, յուրացման և գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու և գողության 1-ական դեպք։
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 26 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 39-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За 3 суток в Армении зарегистрировано 26 ДТП: 1 погибший, почти 40 пострадавших
По данным оперативной сводки Полиции Армении, из 16 случаев причинения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период с 26 по 29 мая, раскрыто 15.
За данный период зарегистрировано 2 случая обнаружения наркотиков, раскрыто 16 случаев кражи, 6 случаев мошенничества, 2 случая взяточничества, по 1 случаю присвоения и умышленного уничтожения имущества.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто по 1 случаю причинения телесных повреждений и кражи.
За минувшие 3 суток в республике было зарегистрировано 26 ДТП: 1 человек погиб, 39 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.