Ազատ ոճի երիտասարդ ըմբիշները ոսկե, արծաթե ու բրոնզե մեդալներ են նվաճել միջազգային մրցաշարում
Ազատ ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականը մայիսի 26-27-ը Բելառուսում մասնակցել է միջազգային մրցաշարի։ ՀԱՕԿ-ի կայքի հաղորդմամբ, հայ ըմբիշները ոսկե, արծաթե ու բրոնզե մեդալներ են նվաճել։
Երիտասարդները մրցել են մեծահասակների մրցաշարում։ Բելառուսում չեմպիոն են դարձել Արսեն Հարությունյանը (57 կգ քաշային կարգ) և Գեղամ Գալստյանը (65 կգ)։ Արծաթե մեդալի են արժանացել Կարեն Զուրաբյանը (57 կգ), Գևորգ Մխեյանը (70 կգ) և Հովհաննես Մաղաքյանը (125 կգ)։ Իսկ Վարդգես Կարապետյանը (65 կգ), Արման Անդրեասյանը (70 կգ) և Հովհաննես Մխիթարյանը (86 կգ) կանգնել են պատվո հարթակի երրորդ աստիճանին։
Հավաքականի ավագ մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշել է, որ ընդհանուր առմամբ գոհ է տղաներից։ Մինչև Եվրոպայի առաջնությունը սխալները շտկելու ժամանակ ունեն։
Այժմ ազատ ոճի երիտասարդական հավաքականը Վլադիկավկազում է, որտեղ մինչև հունիսի 10-ն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի։

Армянские борцы вольного стиля завоевали золотые, серебряные и бронзовые медали на международном турнире
10:12 29/05/2017
Молодежная сборная Армении по борьбе 26-27 мая приняла участие в молодежном турнире в Беларуси. Армянские борцы завоевали золотые, серебряные и бронзовые медали.  Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Юниоры соревновались вместе со взрослыми.
Чемпионами в Беларуси стали Арсен Арутюнян (весовая категория 57 кг) и Гегам Галстян (65 кг). Серебряных медалей удостоились Карен Зурабян (57 кг), Геворг Мхеян (70 кг) и Оганес Магакян (125 кг). А Вардкес Карапетян (65 кг), Арман Андреасян (70 кг) и Оганес Мхитарян (86 кг) поднялись на третью ступеньку пьедестала почета.
Старший тренер сборной Аветик Варданян в беседе с пресс-службой НОКА отметил, что, в общем, он доволен выступлением ребят. До чемпионата Европы есть время для работы над ошибками.
Сейчас молодежная сборная по вольной борьбе находится во Владикавказе, где до 10 июня проведет учебно-тренировочный сбор.