Գրիգոր Միքայելյան. Մենք հնարավոր ամեն բան կանենք օլիմպիական վարկանիշ նվաճելու համար
Հայաստանի կարատեի ֆեդերացիան հնարավոր ամեն բան կանի, որպեսզի պայքարի օլիմպիական վարկանիշի համար, ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հայտնել է  ՀԿՖ-ի նախագահ Գրիգոր Միքայելյանը:
«Մենք պետք է լիարժեքորեն մասնակցենք հավաքների և միջազգային մրցաշարերի: Այս տարի, հոկտեմբերի 26-29-ը Տեներիֆեում (Իսպանիա) կանցկացվի պատանիների (14-15 տարեկաններ), երիտասարդների (16-17 տարեկաններ) և մինչև 20 տարեկան մեծահասակների աշխարհի առաջնությունը, որը վարկանիշային կարգավիճակ ունի: Այս տարիքային խմբերում մենք բավականին լավ մարզիկներ ունենք: Իսպանիայում պետք է նվազագունը 15-16 մարզիկով հանդես գանք, բայց մեր ներկայիս հնարավորությունները թույլ է տալիս ընդամենը 3-4 կարատեիստ ներկայացնել»,-նշել է ՀԿՖ-ի նախագահը:
Հայաստանի առաջնությունից հետո ձևավորված հավաքական թիմերը Երևանում երկու փուլով հավաք կանցկացնեն` օգոստոսի սկզբին և սեպտեմբերի երկրորդ կեսին:
Գրիգոր Միքայելյանը նաև հայտնել է, որ Հայաստանի և Արցախի կարատեի տարբեր ոճերի 26 կազմակերպություն համագործակցում է ՀԿՖ-ի հետ:
2018 թվականի Բուենոս Այրեսի պատանեկան օլիմպիական խաղերին կմասնակցեն 14-ից 18 տարեկան մարզիկները: Դեռ հայտնի չէ` քանի հայ կարատեիստ հանդես կգա Արգենտինայի մայրաքաղաքում:

Глава Федерации каратэ Армении: Мы сделаем все возможное, чтобы завоевать олимпийский рейтинг
Федерация каратэ Армении (ФКА) сделает все возможное, чтобы побороться за олимпийский рейтинг. Как передает пресс-служба НОК Армении, об этом заявил президент ФКА Григор Микаелян.
«Мы должны полноценно участвовать в сборах и международных соревнованиях. В этом году с 26 по 29 октября в испанском Тенерифе пройдет чемпионат мира среди юношей (14-15 лет), юниоров (16-17) и взрослых до 20 лет. Этот турнир имеет рейтинговый статус. Сегодня у нас есть немало хороших ребят в этих возрастных категориях», – отметил президент ФКА.
После чемпионата Армении сформированные сборные команды проведут в Ереване сборы в два этапа: в начале августа и во второй половине сентября. Григор Микаелян также сообщил, что уже 26 организаций различных стилей каратэ Армении и Арцаха сотрудничают с ФКА.
На юношеских Олимпийских играх 2018 года в Буэнос-Айресе будут участвовать спортсмены от 14 до 18 лет. Пока неизвестно, сколько армянских каратистов выступят в столице Аргентины.