Մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել մեկ նամականիշով գեղաթերթիկ՝ նվիրված օլիմպիական չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանին
«Սպորտ. Հայ օլիմպիական չեմպիոններ. Արթուր Ալեքսանյան» թեմային նվիրված մեկ նամականիշով գեղաթերթիկն այսօր մարվել և շրջանառության մեջ է դրվել:
Տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական նախարարության լրատվական ծառայության հաղորդմամբ, գեղաթերթիկի մարումն իրականացրին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարար Վահան Մարտիրոսյանը, ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի պաշտոնակատար Հրաչյա Ռոստոմյանը, «Ռիո-2016»-ի օլիմպիական չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը, «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիդջյանը և Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Օլիմպիական օղակի տեսքով ձևավորված նամականիշի վրա պատկերված է «Ռիո-2016»-ի օլիմպիական չեմպիոն, Հայաստանի 2016 թվականի լավագույն մարզիկ, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը:
Գեղաթերթիկի վրա ներկայացված են 31-րդ ամառային օլիմպիական խաղերում Արթուր Ալեքսանյանի հաղթական մարտից հատվածներ, ինչպես նաև՝ իր նվաճած ոսկե մեդալը՝ տեղադրված օլիմպիական օղակներում:
Մեկ նամականիշով գեղաթերթիկն ունի 480 ՀՀ դրամ անվանական արժեք: Այն տպագրված է Ֆրանսիայի "Cartor” տպագրատանը: Նամականիշի չափսերն են` 38,0 մմ, շրջանակային, գեղաթերթիկի չափսերը` 120,0 x 75,0 մմ։ Տպաքանակը՝ 20 000 հատ։

“HayPost” CJSC cancelled and put into circulation today a souvenir sheet with one stamp dedicated to the theme “Sport. Armenian Olympic champions. Artur Aleksanyan”. The cancellation took place in the premises of the National Olympic Committee.
As “HayPost” reorted in a release, the postage stamp, having a shape of Olympic ring, depicts the Olympic champion of Rio-2016, the best athlete of Armenia of 2016, the Greco-Roman wrestler Artur Aleksanyan.
The souvenir sheet depicts the scenes from the fight of Artur Aleksanyan at the 31st Olympic Games “Rio-2016” as well as the gold medal won by him inside the Olympic rings.
The souvenir sheet with 1 stamp with nominal value of 480 AMD is printed in “Cartor” printing house in France. The author of the souvenir sheet’s design is the designer of “HayPost” CJSC Vahagn Mkrtchyan.
The participants of the souvenir sheet cancellation ceremony were the Greco-Roman wrestler and the Olympic Champion of Rio-2016 Artur Aleksanyan, the RA Minister of Transport, Communication and Information Technologies Vahan Martirosyan, the RA Minister of Sport and Youth Affairs Hrachya Rostomyan, the Managing Director of “HayPost Trust Management” B.V. Juan Pablo Gechidjian, President of the Union of Philatelists of the RA Hovik Musayelyan.