2017թ. հունվար-մարտին հանրապետություն է ժամանել 298 533 զբոսաշրջիկ կամ 2016թ. նույն ժամանակաշրջանի նկատմամբ ցուցանիշը աճել է 18.2%-ով: Նման տվյալներ է հրապարակել Ազգային վիճակագրական ծառայությունը:
2017թ. հունվար-մարտին զբոսաշրջության նպատակով հանրապետությունից մեկնել է 266 324 մարդ կամ 2016թ. համապատասխան ժամանակաշրջանի նկատմամբ ցուցանիշը աճել է 17.1% -ով:
Ըստ հյուրանոցային տնտեսության օբյեկտներից ստացված հաշվետվությունների տվյալների, 2017թ. հունվար-մարտին ՀՀ այցելած զբոսաշրջիկների 26.1%-ը բաժին է ընկել ԱՊՀ երկրներին, 14.2%-ը` ԵՄ երկրներին և 59.7%-ը` այլ երկրների:

В Армению за январь – март 2017 года прибыли 1 298 533 туриста, что на 18.2% выше показателя за аналогичный период 2016 года. Об этом сообщает Национальная статистическая служба (НСС) РА.
Отмечается также, что за январь – март 2017 года число граждан, выехавших из Армении в туристических целях, составило 1 266 324 человека. По сравнению с аналогичным периодом 2016 года, данный показатель вырос на 17.1%.
Согласно полученным отчетным данным, в январе-марте 2017 года 26.1% посетивших Армению туристов пришлось на страны СНГ, 14.2% – страны ЕС, 59.7% – другие страны.