Երևան-Դոհա չվերթը կշարունակի գործել, թե ոչ՝ կախված է ԱՄՆ-ից. «Ժամանակ»
Արաբական չորս պետություններ՝ Սաուդյան Արաբիան, Արաբական Միացյալ Էմիրությունները, Բահրեյնը և Եգիպտոսը, հայտարարել են  դիվանագիտական հարաբերությունները խզելու մասին։ Այս փաստը կարող է առաջիկայում լուրջ խնդիրներ ստեղծել նաև մեզ համար. գրել է «Ժամանակ»-ը:
«Մասնավորապես՝ Qatar Airways-ը, 2016 թվականից սկսած, կանոնավոր չվերթներ է իրականացնում  Երևանից Դոհա։ Երկրները, որոնք դադարեցրել են դիվանագիտական հարաբերությունները Կատարի հետ, դադարեցրել են նաև օդային և ցամաքային հաղորդակցությունը։ Հիմա Երևան-Դոհա չվերթը կշարունակի գործել, թե ոչ՝ կախված է ԱՄՆ-ից։ ԱՄՆ-ը կոչ է արել, որ դիվանագիտական հարաբերությունները դադարեցված երկրները լեզու գտնեն Դոհայի հետ։
Չի բացառվում, որ այս երկրները, որոնք ԱՄՆ դաշնակիցներն են, պահանջեն Վաշինգտոնից Կատարի դեմ կիրառել պատժամիջոցներ, որոնք առաջին հերթին կարող են առնչվել Qatar Airways-ին։ Այդ դեպքում Երևանը ստիպված կլինի դադարեցնել կանոնավոր չվերթները դեպի Կատարի մայրաքաղաք։ Qatar Airways-ը Միջին Արևելքի ամենամեծ ավիաընկերություններից մեկն է, ունի մեծ ցանց և թռիչքներ է իրականացնում ավելի քան 140 ուղղություններով»,-նշել է թերթը:

«Жаманак»: Дальнейшее осуществление рейса Ереван-Доха зависит от США
Четыре арабских государства – Саудовская Аравия, Египет, Бахрейн и ОАЭ – разорвали дипломатические контакты с Катаром, этот факт может в ближайшем будущем создать серьезные проблемы и для нас, пишет газета «Жаманак».
«В частности, Qatar Airways с 2016 года выполняет регулярные рейсы Ереван-Доха. Страны, разорвавшие дипотношения с Катаром, приостановили и воздушное и наземное сообщение с этой страной. Будет ли и далее выполняться рейс Ереван-Доха, зависит от США. Вашингтон призвал разорвавшие дипотношения с Катаром страны найти общий язык с Дохой», – пишет газета.
«Не исключается, что страны, являющиеся союзниками США, потребуют от Вашингтона ввести санкции против  Катара, которые, в первую очередь, могут коснуться Qatar Airways. В таком случае Ереван будет вынужден приостановить регулярные рейсы в столицу Катара», – указывает СМИ.