Հրանտ Մելքումյանը շարունակում է ընթանալ Եվրոպայի առաջնության առաջատարների խմբում
Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում կայացել են Եվրոպայի շախմատի անհատական առաջնության 6-րդ տուրի պարտիաները: 6-րդ տուրի կենտրոնական պարտիայում Հրանտ Մելքումյանը ոչ-ոքի է խաղացել Իվան Չեպարինովի հետ:
Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, այս տուրում Հայաստանի ներկայացուցիչներից հաղթանակներ են տոնել Սերգեյ Մովսեսյանը, Հայկ Մարտիրոսյանը, Վահե Բաղդասարյանը, Արման Միքայելյանը, Դավիթ Միրզոյանը և Հովհաննես Հակոբյանը:
6-րդ տուրից հետո մրցաշարային աղյուսակը 5 միավորով գլխավորում է 10 շախմատիստ: Մեր շախմատիստնեից առաջատարների թվում է Հրանտ Մելքումյանը: Արման Միքայելյանը վաստակել է 4.5 միավոր:
Այսօր տեղի կունենա մրցաշարի 7-րդ տուրը:
Եվրոպայի շախմատի անհատական առաջնություն 2017-ը ընտրական փուլ է աշխարհի գավաթի խաղարկության համար: Ըստ ՖԻԴԵ-ի կանոնադրության և Շախմատի Եվրոպական Միության խորհրդի որոշման՝ ընտրվելու են 22 մասնակից:

Armenia’s Hrant Melkumyan continues to be among leaders at European Chess Championship
The games of Round 6 of European Individual Chess Championship 2017 have been played at Minks, Belarus. In the central match of the round, Armenia’s Hrant Melkumyan drew his game against Ivan Cheparinov.
As Panorama.am was informed from the Chess Federation of Armenia, Armenian chess players Sergei Movsesian, Haik Martirosyan, Vahe Baghdasaryan, Arman Mikaelyan, Davit Mirzoyan and Hovhannes Hakobyan claimed victories at this round.
After six rounds, 10 players are leading the table with 5 points. Armenian player Hrant Melkumyan continues to be among the leaders. Arman Mikaelyan has scored 4.5 points.
Round 7 of the tournament is scheduled today.
To note, European Individual Chess Championship 2017 is a qualification event for the next World Cup. According to FIDE regulations and the decision of the ECU Board, 22 participants will be qualified for the world chess tournament.