Կրակոցներ  Իրանի խորհրդարանում
Իրանի խորհրդարանում այսօր առավոտյան արտակարգ դեպք է գրանցվել, անհայտ անձանց կողմից հրազենից արձակված կրակոցով վիրավորվել է Մեջլիսի անվտանգության չորս աշխատակից,-հաղորդում է իրանական «Թասնիմ» լրատվական գործակալության՝ ԻԻՀ Մեջլիսում գտնվող լրագրողը:
Իրանական աղբյուրի փոխանցմամբ՝ այս պահին կրակոցները դադարել են, խորհրդարանի դռները փակ են և պատգամավորներին թույլ չի տրվում դուրս գալ:
«ԻՍՆԱ»-ի փոխանցմամբ՝ պատգամավորներից մեկը տեղեկացրել է, որ Մեջլիսի անվտանգության աշխատակիցներից է զոհվել:
Իրանական աղբյուրը հավելում է, որ այսօր առավոտյան կրակոցներ են հնչել նաև Իմամ Խոմեյնիի դամբարանի շրջակայքում:

Неизвестные открыли стрельбу в парламенте Ирана, СМИ сообщают о захвате заложников
Неизвестный открыл огонь в парламенте Ирана, в результате один человек погиб, трое получили ранения, передает РИА Новости со ссылкой на агентство Tasnim.
Нападавших, по данным Tasnim, трое, стрельба продолжается. Сообщается, что они взяли в заложники несколько человек. Личности и цели нападавших пока не установлены.
При этом источники агентства в силах безопасности Ирана пока не подтвердили информацию о заложниках. В местных СМИ появляются сообщения об аресте нападавшего, но данная информация пока не подтверждена.
Также сообщается о стрельбе на территории мавзолея имама Хомейни на юге Тегерана, есть пострадавшие. По данным агентства ISNA, один из нападавших у мавзолея подорвал себя.