Իրանում դրությունը շարունակում է լարված մնալ. Պայթյուն Մեջլիսի շենքում
Իրանի Մեջլիսի շենքի 5-րդ հարկում պայթյուն է որոտացել,-այս մասին հաղորդում է իրանական «Թասնիմ» լրատվական գործակալությունը:
Իրանական աղբյուրի փոխանցմամբ՝ այս պահին զինյալները տեղակայված են Մեջլիսի շենքի 5-րդ և 6-րդ հարկերում:
Հիշեցնենք, որ Իրանի խորհրդարանում այսօր առավոտյան արտակարգ դեպք է գրանցվել, անհայտ անձանց կողմից հրազենից արձակված կրակոցով Մեջլիսի անվտանգության աշխատակիցներ են վիրավորվել. Նրանցից մեկը զոհվել է: Զինյալները կրակում են անցորդների ուղղությամբ:
«ԻՐԱՆ» օրաթերթի փոխանցմամբ՝ պայթյուն է տեղի ունեցել նաև Իմամ Խոմեյնիի դամբարանի շրջակայքում. մի կին իրեն պայթեցրել է:
Իրանական որոշ լրատվամիջոցներ (ոչ պաշտոնական) հղում կատարելով «Ալ Արաբիա» հեռուստաալիքին՝ տեղեկացնում են, որ «Իսլամական պետության» Լիբիայի ներկայացուցչությունը ստանձնել է այսօր Թեհրանում տեղի ունեցած զինված միջադեպի պատասխանատվությունը:

Seven killed as attackers raid Iran parliament and mausoleum – media reports
Seven reportedly killed in shootout in the Iranian parliament, four are held hostage, the Tasnim news agency said on its Twitter page.
AFP news agency has reported another blast has occurred in the Mausoleum of Ayatollah Khomeini.  There has been no official confirmation of the fatalities yet, the agency said.
According to earlier reports, at about 10:30 local time four gunmen burst into the Iranian parliament’s building and opened fire at security guards. At least eight were injured and one security guard was killed. Parliament members were not hurt.
A similar attack was mounted by unidentified terrorists on Wednesday at the Khomeini Mausoleum 40 kilometers south of Tehran. At least one militant armed with a Kalashnikov assault rifle got into the mausoleum and opened erratic fire. After spending all cartridges he threw the weapon on the ground and blew himself up.