Վստահ եղեք` ձեր ստացած կրթությունը կօգնի դառնալ լավ մասնագետներ. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահի նստավայրում այսօր տեղի է ունեցել Արցախի պետական համալսարանի մի խումբ դասախոսների պետական պարգևներով պարգևատրման և բուհը գերազանցությամբ ավարտած ուսանողներին դիպլոմների և պարգևների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
ԱՀ նախագահաի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, որ իր ելույթում Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ Արցախում առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվում կրթության ու գիտության ոլորտներին, հավելելով, որ խելացի ու ժամանակակից երիտասարդներ դաստիարակելը մեր պետության գերխնդիրներից է, որի լուծման ուղղությամբ իրականացվում են բազմաթիվ ծրագրեր, և այդ աշխատանքը կրելու է շարունակական բնույթ:
«Վստահ եղեք` ձեր ստացած կրթությունը կօգնի դառնալ լավ մասնագետներ, զբաղվել սիրած աշխատանքով և արժանի ներդրում ունենալ ձեզ շրջապատող իրականության մեջ»,- շրջանավարտներին ուղղված իր խոսքում նշել է Բակո Սահակյանը:

Бако Саакян: В Арцахе уделяют особое внимание сфере образования и науки
В резиденции президента Республики Арцах (НКР) 8 июня состоялась торжественная церемония награждения государственными наградами группы преподавателей Арцахского государственного университета и вручения дипломов и наград студентам, окончившим вуз с отличием.
Как передает пресс-служба президента НКР, в своем выступлении президент Саакян подчеркнул, что в Арцахе уделяют особое внимание сфере образования и науки, добавив, что воспитание образованной и современной молодежи является одной из сверхзадач государства, для решения которой реализуются многочисленные программы, и эта работа будет носить последовательный характер.
«Будьте уверены: полученное вами образование поможет вам стать хорошими специалистами, заняться любимым делом и внести достойный вклад в окружающую вас реальность», – отметил Бако Саакян в своем обращении к выпускникам.
В мероприятии приняли участие председатель Национального собрания Ашот Гулян, другие должностные лица.