Մենք խաղալու ենք հաղթանակի համար. Արթուր Պետրոսյան
Այսօր  Երևանի ժամանակով 22:45-ին  կկայանա Աշխարհի 2018 թ. առաջնության ընտրական փուլի Չեռնոգորիա-Հայաստան հանդիպումը: Երեկ առավոտյան Հայաստանի ազգային հավաքականը և ՀՖՖ ֆուտբոլային պատվիրակությունը մեկնել էին Չեռնոգորիայի մայրաքաղաք Պոդգորիցա:
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կայքից տեղեկանում ենք, որ նախօրեին Պոդգորիցա քաղաքի «Գրադսկի» մարզադաշտի մամուլի ասուլիսների սրահում կայացել է Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանի և կիսապաշտպան Արտակ Գրիգորյանի նախախաղային մամուլի ասուլիսը:
«Տղաների տրամադրությունը բարձր է և մենք եկել ենք այստեղ հաղթելու համար։ Իհարկե, բոլորս էլ գիտենք, որ Չեռնոգորիան շատ ուժեղ թիմ է։ Վաղը դժվար հանդիպում է սպասվում»,- ասել է Արտակ Գրիգորյանը:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանը պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ եք ակնկալում վաղվա խաղից, ասել է. «Առաջին արտագնա հանդիպումն է։ Արտակի հետ միանգամայն համաձայն եմ, շատ ուժեղ մրցակից է։ Շատ դժվար խաղ է սպասում։ Իհարկե ուսումնասիրել ենք մրցակցին։ Երեք անընդմեջ պարտությունից հետո թիմը վերականգնվելու խնդիր ունի և կրկնում եմ, որ շատ դժվար խաղ է լինելու։ Կփորձենք ամեն ինչ անել հաղթանակի համար։
Մեր համար ցանկացած խաղում հաղթանակն է կարևոր։ Մենք խաղալու ենք հաղթանակի համար։ Թե ոնց կստացվի, կտեսնենք խացից հետո»։
Նա նշել է, որ թիմը պատրաստ է  խաղին։
Հարցին, թե առանց Հենրիխ Մխիթարյանի թիմը չի վաստակել ոչ մի միավոր, իսկ նրա վերադարձից հետո, հաղթել է երկու խաղում, արդյո՞ք թիմի խաղը կախված է Հենրիխ Մխիթարյանից, Ա. Պետրոսյանը պատասխանել է. «Չեմ կարծում որ խաղը կախված է միայն Հենրիխ Մխիթարյանից։ Կարծում եմ, այդ պարտությունները հոգեբանական բնույթ ունեին։ Հենրիխը մեր համար շատ կարևոր ֆուտբոլիստ է, բայց եթե չլինեն մյուս տասը, ինչպես ասում են «մեկը դաշտում զինվոր չէ»։ Հենրիխը պետք է թիմին, իսկ թիմը` Հենրիխին»։

Тренер сборной Армении: Один в поле не воин, Генрих Мхитарян нужен команде, а команда – Генриху
«У ребят хорошее настроение, мы приехали сюда победить», – сказал на пресс-конференции на стадионе «Градски» в Подгорице 9 июня, перед матчем с командой Черногории, полузащитник сборной Армении Артак Григорян. Об этом сообщает пресс-служба ФФА.
Утром 9 июня национальная сборная и делегация Федерации футбола Армении отправились в столицу Черногории – Подгорицу. Здесь 10 июня в 22:45 по ереванскому времени  сборная Армении  проведет отборочный матч чемпионата мира 2018 года с командой Черногории. В составе сборной Армении в Подгорицу отправился 21 футболист.
«Конечно, все мы знаем, что сборная Черногории – очень сильная команда. Нас ожидает очень непростая встреча», – указал Артак Григорян.
«Я согласен с Артаком. Будет очень сложный матч. Попытаемся сделать все возможное для того, чтобы победить», – сказал в свою очередь главный тренер сборной Армении Артур Петросян.
В ответ на вопрос, какой счет в матче устроит сборную Армении, Артур Петросян сказал: «Для нас в любом матче важна победа. Мы будем играть на победу. Как получится, увидим после матча».
Ответил тренер и на следующий вопрос: «Без Генриха Мхитаряна (капитана сборной и полузащитника «Манчестер Юнайтед». – Прим. ред.) команда не набрала ни одного очка, а с его возвращением победила в двух матчах. Зависит ли игра сборной от Генриха Мхитаряна?»
«Не думаю, что игра зависит только от Генриха Мхитаряна. Считаю, что эти поражения носили психологический характер. Генрих – для нас очень важный футболист, но без других 10 игроков, как говорится, „один в поле не воин”. Генрих нужен команде, а команда – Генриху», – сказал Артур Петросян.