Հունիսի 24-ից 30-ը Հարավային Կորեայի Մուջու քաղաքում կկայանա թաեքվոնդոյի աշխարհի առաջնությունը: Ներկա պահին մասնակցության հայտ ներկայացրել է 183 երկիր (մոտ 2500 մարզիկ):
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գեւորգ Դանիելյանը հայտնել է, որ աշխարհի առաջնությունում մեր երկիրը կներկայացնեն Սերգեյ Վարդազարյանը (68 կգ), Դավիթ Վարդումյանը (74 կգ) և փորձառու Արման Երեմյանը (87 կգ):
«Հիմա թաեքվոնդոիստներն ուսումնամարզական հավաք են անցկացնում մայրաքաղաքի «Օլիմպիական ապագա» հավաքական թիմերի մարզական կենտրոնում: Հուսով եմ, աշխարհի առաջնություն մեր մարզիկները կներկայանան լավ մարզավիճակով եւ կկարողանան պայքարել մրցանակային տեղերի համար»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասել է Գևորգ Դանիելյանը:

Three Armenian athletes to participate at the 2017 World Taekwondo Championships
The 2017 World Taekwondo Championships will kick off in Muju, South Korea, from June 24-30 where Armenia will be represented by 3 athletes.
Armenian National Olympic Committee (ANOC) reports, some 2,500 athletes from 183 states are set to take part in the prestigious tournament, which is held every two years. The head coach of Armenia team Gevorg Danielyan has told ANOC press service, Armenia will be represented by Sergey Vardazaryan (87kg), Davit Vardumyan (74kg), and Arman Yeremyan (87kg).
“The taekwondo team are holding a training camp at the sport center of the national teams in Yerevan. I hope our team will show good performance at the world championships and will be able to struggle for medals,” Danielyan has said.