Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի (ՀԶՀ) հոգաբարձուների խորհրդի նիստը:
ՀԶՀ գործադիր տնօրեն Արմեն Ավակ Ավակյանը ներկայացրել է հիմնադրամի 2017թ. գործունեության ծրագիրը: Նա, մասնավորապես, զեկուցել է արտահանման աջակցության և ներդրումների ներգրավման ուղղությամբ նախատեսված քայլերի ու միջոցառումների մասին:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ ներկայացվել են նաև ՀԶՀ հետագա գործունեության հեռանկարը և դրանից բխող կառուցվածքային փոփոխությունները, որոնք պետք է նպաստեն կառույցի գործունեության արդյունավետության և ֆինանսական հաշվետվողականության բարձրացմանը:

The Armenia Development Fund (ADF) Board of Trustees met on Tuesday in the Office of Government, chaired by Prime Minister Karen Karapetyan.
As the press department at the Government reported, ADF Executive Director Armen Avak Avakian introduced the Fund’s activity program for 2017. In particular, he reported on the steps and measures designed to support exports and attract investments.
Mr. Avakian next introduced the vision of future activities and the ensuing structural changes which should help improve the Fund’s efficiency and accountability. The meeting approved the proposed vision, as a whole.