ConverseQvota` ամառային հանգստի կազմակերպման լավագույն տարբերակը
Կոնվերս Բանկն առաջարկում է ամառային հանգստի կազմակերպման լավագույն տարբերակը՝ ConverseQvota ծառայության գործարկմամբ Բանկի  քարտապանների համար ընդլայնելով վարկային գծի/սահմանաչափի օգտագործման հնարավորությունները: Այս մասին տեղեկացնում են բանկի մամուլի ծառայությունից:
«Հայաստանում սա աննախադեպ առաջարկ է, որը թույլ է տալիս սպասարկման  և առևտրի ոլորտներում բանկի գործընկերային ցանցում վարկային քարտով իրականացնել շահավետ գնումներ՝ դրանց դիմաց վճարելով աստիճանաբար, առանց տոկոսագումարի կամ միջնորդավճարի: Մասնավորապես, ConverseQvota ծառայության շրջանակում  հաճախորդների վարկային գծից/սահմանաչափից առանձնացվելու է գնված ապրանքի կամ ծառայության արժեքի չափով գումար և ձևակերպվելու է որպես մարման մինչև 12 ամիս ժամկետով անտոկոս վարկ: Գնված ապրանքի արժեքը մարվելու է վարկավորման ժամկետի ընթացքում՝ հավասարաչափ վճարումներով՝ հաճախորդներին հնարավորություն ընձեռելով միանգամից մեծ գումար չվճարելով` օպտիմալացնել ծախսերը և  պլանավորել  ընտանեկան բյուջեն»,- նշել են բանկում՝ ընդգծելով, որ վարկի սպասարկման ժամանակահատվածում գնված ապրանքի արժեքի նկատմամբ տոկոսագումար չի հաշվարկվելու:
Բանկում ընդգծել են, որ ConverseQvota ծառայության ներդրման առաջին փուլում Կոնվերս Բանկի վարկային սահմանաչափ/գիծ ունեցող քարտապանները հնարավորություն կստանան օգտվել «Վիզա Կոնկորդ», «Տաթև», «Լիբերթի» և «Գասա», «Սպուտնիկ» տուրիստական գործակալությունների և Fly Dubai  ավիաընկերության ծառայություններից և շահավետ պայմաններով գնել ուղեգիր, ավիատոմս, ներգնա ու արտագնա տուրիստական փաթեթ:
«Ներկայում բանակցություններ են ընթանում սպասարկման և ծառայությունների ոլորտներում գործընկերային ցանցի ընդլայնման և հաճախորդներին ավելի համապարփակ ծառայությունների մատուցման ուղղությամբ: Առաջիկա օրերին ConverseQvota ծառայության  գործընկեր կազմակերպությունների ցանկը կհամալրի  «Արմենիա» ավիաընկերությունը»,- ամփոփել են բանկում:

ConverseQvota – лучший вариант организации летнего отдыха
Конверс Банк предлагает лучший вариант организации летнего отдыха, расширяя возможности использования кредитной линии/лимита для держателей карт Банка, посредством новой услуги ConverseQvota.
«Это беспрецедентное для Армении предложение, которое позволяет совершать выгодные покупки по кредитной карте в партнерской сети Банка, действующей в сферах обслуживания и торговли, оплачивая покупки поэтапно, без процентов или комиссионных выплат. В частности, в рамках услуги “ConverseQvota”, с кредитной линии/лимита клиентов будет выделяться сумма в размере стоимости приобретенного товара или услуги, которая будет оформлена на оплату в срок до 12 месяцев, в качестве беспроцентного кредита. Стоимость приобретенного товара будет выплачиваться в течение срока погашения кредита равными выплатами, позволяя клиентам оптимизировать расходы и планировать семейный бюджет, не выплачивая сразу большую сумму», – сообщили в Банке, подчеркнув, что в период обслуживания кредита в отношении стоимости приобретенного товара проценты не будут начисляться.
Параллельно с этим, средства, потраченные из кредитного лимита, будут автоматически пополняться в размере суммы ежемесячного погашения стоимости приобретенного товара или услуги.
В Банке отметили, что на первом этапе действия услуги ConverseQvota держатели карт Конверс Банка, имеющие кредитный лимит/кредитную линию, получат возможность пользоваться услугами туристических агентств «Виза Конкорд», «Татев», «Либерти», Гаса и «Спутник», а также авиакомпании «Fly Dubai» и приобретать путевку, авиабилет или въездной и выездной туристический пакет на выгодных условиях.
«В настоящее время ведутся переговоры по расширению партнерской сети в сферах обслуживания и торговли и предоставлению клиентам более всесторонних услуг. В ближайшие дни перечень партнеров услуги ConverseQvota пополнит авиакомпания “Armenia”», – отметили в Банке.