ConverseQvota` ամառային հանգստի կազմակերպման լավագույն տարբերակը
Կոնվերս Բանկն առաջարկում է ամառային հանգստի կազմակերպման լավագույն տարբերակը՝ ConverseQvota ծառայության գործարկմամբ Բանկի  քարտապանների համար ընդլայնելով վարկային գծի/սահմանաչափի օգտագործման հնարավորությունները: Այս մասին տեղեկացնում են բանկի մամուլի ծառայությունից:
«Հայաստանում սա աննախադեպ առաջարկ է, որը թույլ է տալիս սպասարկման  և առևտրի ոլորտներում բանկի գործընկերային ցանցում վարկային քարտով իրականացնել շահավետ գնումներ՝ դրանց դիմաց վճարելով աստիճանաբար, առանց տոկոսագումարի կամ միջնորդավճարի: Մասնավորապես, ConverseQvota ծառայության շրջանակում  հաճախորդների վարկային գծից/սահմանաչափից առանձնացվելու է գնված ապրանքի կամ ծառայության արժեքի չափով գումար և ձևակերպվելու է որպես մարման մինչև 12 ամիս ժամկետով անտոկոս վարկ: Գնված ապրանքի արժեքը մարվելու է վարկավորման ժամկետի ընթացքում՝ հավասարաչափ վճարումներով՝ հաճախորդներին հնարավորություն ընձեռելով միանգամից մեծ գումար չվճարելով` օպտիմալացնել ծախսերը և  պլանավորել  ընտանեկան բյուջեն»,- նշել են բանկում՝ ընդգծելով, որ վարկի սպասարկման ժամանակահատվածում գնված ապրանքի արժեքի նկատմամբ տոկոսագումար չի հաշվարկվելու:
Բանկում ընդգծել են, որ ConverseQvota ծառայության ներդրման առաջին փուլում Կոնվերս Բանկի վարկային սահմանաչափ/գիծ ունեցող քարտապանները հնարավորություն կստանան օգտվել «Վիզա Կոնկորդ», «Տաթև», «Լիբերթի» և «Գասա», «Սպուտնիկ» տուրիստական գործակալությունների և Fly Dubai  ավիաընկերության ծառայություններից և շահավետ պայմաններով գնել ուղեգիր, ավիատոմս, ներգնա ու արտագնա տուրիստական փաթեթ:
«Ներկայում բանակցություններ են ընթանում սպասարկման և ծառայությունների ոլորտներում գործընկերային ցանցի ընդլայնման և հաճախորդներին ավելի համապարփակ ծառայությունների մատուցման ուղղությամբ: Առաջիկա օրերին ConverseQvota ծառայության  գործընկեր կազմակերպությունների ցանկը կհամալրի  «Արմենիա» ավիաընկերությունը»,- ամփոփել են բանկում:

Converse Bank offers the best option for summer vacation - it launches ConverseQvota service, thus expanding the opportunities for the Bank’s cardholders to make use of a credit line/limit.
“It’s an unprecedented offer for Armenia, which allows making advantageous purchases with a credit card in the Bank’s partner network of service and trade sectors, paying for the purchase gradually, without any interest or fees. In particular, within the framework of ConverseQvota service, an amount equivalent to the cost of the purchased product or service will be separated from the customer’s credit line/limit and will be recorded for repayment as interest-free loan with maturity up to 12 months. The cost of the purchased product will be repaid within the loan maturity, in equal installments, allowing customers to optimize their expenses and plan the family budget, without paying a large amount at once”, - said the release issued by the Bank, emphasizing that no interest will be accrued to the cost of the purchased product during the loan service term.
In parallel, the funds used from the credit limit will be automatically replenished for the amount of the monthly installment of the cost of the purchased product or service.
It was mentioned at the Bank that during the first stage of introduction of ConverseQvota service, the cardholders having a credit limit/credit line provided by Converse Bank will get the opportunity to make use of the services of travel agencies “Visa Concord”, “Tatev”, “Liberty”, “Gasa”, and “Sputnik”, as well as “Fly Dubai” air company, and buy a travel voucher, air ticket, incoming and outgoing tourism packages.
“Currently, negotiations are under way to expand the partner network in the service and trade sectors and provide the customers with more comprehensive services. Within days, “Armenia” air company will join the list of partner organizations for ConverseQvota service,” the release added.