«Նշանակալի է Ձեր ավանդը հայ ժողովրդական պարարվեստի զարգացման և տարածման գործում»
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ, պարուսույց Սուրեն Գյանջումյանին ծննդյան 85-ամյակի առթիվ՝ մաղթելով առողջություն, արևշատություն և ամենայն բարիք։
«Նշանակալի է Ձեր ավանդը հայ ժողովրդական պարարվեստի զարգացման և տարածման գործում: Հավատարիմ մնալով իսկական արվեստագետի կոչմանը՝ տասնամյակների նվիրումով և անխոնջ աշխատանքով Դուք հիմնել եք պարախմբեր, որոնք փայլել են ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ արտերկրի բեմերում:
Ուրույն ձեռագրով ստեղծված Ձեր բեմադրությունները հայ ժողովրդական պարի առանձնահատկությունները դրսևորող ինքնատիպ նմուշներ են:
Գնահատելի է նաև Ձեր մանկավարժական գործունեությունը, որի արդյունքում մեծ բեմի ուղեգիր են ստացել բազմաթիվ շնորհալի երիտասարդներ»,- նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ՝ այս մասին ասված է նախագահի շնորհավորական ուղերձում։

Президент Армении Серж Саргсян поздравил танцмейстера Сурена Гянджюмяна с 85-летием
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание народному артисту Республики Армения, танцмейстеру Сурену Гянджюмяну в связи с его 85-летием и пожелал ему здоровья, долголетия и всех благ. Об этом сообщает пресс-служба главы армянского государства.
«Весом Ваш вклад в дело развития и распространения армянского народного танцевального искусства. Оставаясь приверженным призванию истинного деятеля искусства, преданной и неустанной работой в течение десятилетий Вы основали танцевальные коллективы, которые блистали как на армянской, так  и на зарубежных сценах.
Созданные уникальным почерком Ваши постановки – самобытные образцы, демонстрирующие особенности армянского народного танца.
Достойна высокой оценки и Ваша педагогическая деятельность, в результате которой путевку на большую сцену получили  многочисленные талантливые молодые люди», – сказано в послании президента РА.