Մեկնարկեց Հուրգադա-Երևան-Հուրգադա երթուղով առաջին կանոնավոր չվերթը
Այսօր վաղ առավոտյան «Զվարթնոց» օդանավակայանում վայրէջք  է կատարել «Էյր Կաիրո» ավիաընկերության՝ առաջին կանոնավոր չվերթն իրականացրած օդանավը:
Հուրգադայից Երևան կանոնավոր չվերթով ժամանած առաջին ուղևորների շարքում էին Կահիրեի հայկական համայնքի քաղաքական և մշակութային ոլորտի, ինչպես նաև՝ դիվանագիտական համայնքի ներկայացուցիչներ և այլ հյուրեր:
«Զվարթնոց» օդանավակայանում աղ ու հացով են դիմավորել օդանավի առաջին ուղևորներին:
ՔԱԳՎ մամուլի ծառայության տարածած հաղորդագրության համաձայն, «Էյր Կաիրո» ավիաընկերության կանոնավոր չվերթները կխթանեն ուղևորահոսքի աճին, կնպաստեն տնտեսության զարգացմանը և իրենց դրական ազդեցությունը կունենան զբոսաշրջության զարգացման գործում:
ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության կողմից ավիաընկերությունը ստացել է թույլտվություն կանոնավոր չվերթներ իրականացնել Հուրգադա-Երևան- Հուրգադա և Շարմ էլ-Շեյխ- Երևան- Շարմ էլ-Շեյխ երթուղիներով: Հուրգադա-Երևան- Հուրգադա երթուղով թռիչքները կիրականացվեն յուրաքանչյուր երեքշաբթի, իսկ Շարմ էլ-Շեյխ- Երևան- Շարմ էլ-Շեյխ երթուղով թռիչքները՝ յուրաքանչյուր հինգշաբթի:

The first airplane of Egyptian Air Cairo airline landed at Armenia’s Zvartnots International Airport today early in the morning, the General Department of Civil Aviation (GDCA) adjunct to the Armenian Government told Panorama.am.
Culture and political figures, as well as diplomats representing the Armenian community of Cairo were among the first passengers aboard the first plane en route from Hurghada to Yerevan.
As the GDCA’s press service reports, the regular flights operated by Air Cairo airline will boost passenger flow and will contribute to the economic development, meantime promoting the tourism sphere.
Armenia’s General Department of Civil Aviation has granted permission to the airline to carry out flights on Hurghada-Yerevan-Hurghada and Sharm El Sheikh-Yerevan-Sharm El Sheikh routes. Flights will be operated twice a week on Tuesdays and Thursdays.