ՊՆ խոսնակ. Ադրբեջանական լրատվամիջոցների տեսանյութը էժանագին թատրոն է
«Տեսանյութում ցուցադրվածը էժանագին թատրոն է»,-Panorama.am-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով ադրբեջանական լրատվամիջոցներով տարածված իբր հայ հետախույզի հարցաքննության տեսանյութին, նման գնահատական տվեց  ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Մենք որևէ դիվերսիա չենք արել, ու առավել ևս որևէ գերեվարված դիվերսանտ չունենք: Ավելին՝ տեսանյութում նշված անուն ազգանունով զինծառայող չունենք և չենք ունեցել»,- նշեց Ա.Հովհաննիսյանը:
Նշենք, որ ադրբեջանական լրատվամիջոցներում առավոտյան լուր տարածվեց այն մասին,  իբր հայկական զինուժը դիվերսիոն ներթափանցման փորձ է արել, որի հետևանքով կա մեկ գերեվարված զինծառայող: Այնուհետև տարածվեց տեսանյութ, որում իբրև գերեվարված ոմն Զավեն Հովհաննեսի Կարապետյանը պատմում է իր և իր առաջադրանքի մասին:
Զավեն Կարապետյան ներկայացած անձն ասում է, որ ինքն իբր Տավուշի մարզի Դովեղ գյուղից է: Լրագրող Թաթուլ Հակոբյանը, ով Դովեղից է, ֆեյսբուքյան իր էջում  մասնավորապես գրել է.
«Որպես Դովեղ գյուղի բնակիչ ասեմ, որ ադրբեջանցիների տարածած նյութում Դովեղ գյուղից ներկայացող անձը Դովեղից չէ։ Նման մարդ չկա մեր գյուղում։ Ուղղակի չկա։ Բնական է, որ ես դեմքով ճանաչում եմ մեր գյուղի բոլոր 500 բնակիչներին։ Եվ ի դեպ, մեր գյուղի դիվերսանտները առնվազն հասնում են Բաքու և ոչ թե բռնվում են մեր հարևան Քամառլույում: Բացի այդ, Դովեղում Կարապետյան ազգանուն ընդհանրապես չկա ու չի եղել։ Ադրբեջանցիները շատ պրիմիտիվ բաներ են անում»:

Spokesperson of Armenia’s defense minister Artsrun Hovhannisyan ridiculed the authenticity of the video, released today by Azerbaijani media outlets, showing a scene of interrogation of an alleged ‘Armenian saboteur,’ labeled the recording as a ‘cheap theatre’.
“No attempt of subversive infiltration was ever made, subsequently there cannot be any captive saboteur. Furthermore, we haven’t and have never had a serviceman with the mentioned name and surname,” Hovhannisyan told Panorama.am
To remind, earlier the Azerbaijani media reported that the Armenian forces allegedly attempted a subversive attack and suffered losses, while the one was held captive. Later, a footage was released, showing interrogation of a man it described as an Armenian intelligence officer identified as Zaven Hovhannes Karapetyan, who was telling about himself being from Dovegh village of Armenia and describing his so-called task.
Political Analyst and journalist Tatul Hakobyan, who is from Dovegh village, reacted to the news on his Facebook, insisting there is no such man in his native Dovegh village.
“I obviously know all 500 residents of our village… No residents with Karapetyan surname live and have lived in Dovegh. Azeris are simply engaged with primitive tricks,” Hakobyan wrote.