Հայաստանն աշխարհին ներկայացնելու համար ստեղծվել է զբոսաշրջային արխիվ
Հայաստանը զբոսաշրջային տեսանկյունից աշխարհին ներկայացնելու համար ստեղծվել է զբոսաշրջային արխիվ: Այդ մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը:
«Հայաստանը զբոսաշրջային տեսանկյունից աշխարհին ներկայացնելու համար այսօր արդեն ունենք զբոսաշրջային արխիվ։ Շուրջ 22 օր տևած աշխատանքերի արդյունքում Development Foundation of Armenia Հայաստանի զարգացման հիմնադրամ աջակցությամբ ստեղծվել է Հայաստանի ավելի քան 50 զբոսաշրջային վայրերի նկարահանումներով 15 ժամանոց կադրերի հավաքածու»,- գրել է վարչապետը:

Премьер Карен Карапетян «пропиарил» новый архив по представлению туристических достопримечательностей Армении
Для представления миру туристических достопримечательностей Армении создан специальный архив. Об этом на своей странице в соцсети Facebook написал премьер-министр РА Карен Карапетян.
«У нас уже есть архив для представления Армении миру с туристической точки зрения. В результате длившихся порядка 22 дней работ при содействии Фонда развития Армении Development Foundation of Armenia создана коллекция кадров с более чем 50 туристических мест, полученных в ходе 15-часовых съемок», – отметил глава правительства.