Առնո Բաբաջանյանի անվան մրցույթ-փառատոնի դափնեկիրներն ու ժյուրիի անդամները հարգանքի տուրքն են մատուցել կոմպոզիտորի հուշարձանի մոտ
Այսօր Առնո Բաբաջանյանի անվան պատանի և երիտասարդ դաշնակահարների 4-րդ միջազգային մրցույթ-փառատոնի դափնեկիրները ու ժյուրիի անդամներն իրենց հարգանքի տուրքն են մատուցել Առնո Բաբաջանյանին՝ կոմպոզիտորի հուշարձանի մոտ: Ծաղկեդրման արարողությանը ներկա է եղել նաև կոմպոզիտորի որդին՝ Առնո Բաբաջանյանի հիշատակի միջազգային հիմնադրամի նախագահ՝ Արա Բաբաջանյանը:
Առնո Բաբաջանյանի անվան պատանի և երիտասարդ դաշնակահարների 4-րդ միջազգային մրցույթ-փառատոնը մեկնարկել է հունիսի 17-ին, կավարտվի այսօր: Առնո Բաբաջանյանի անվան պատանի և երիտասարդ դաշնակահարների միջազգային մրցույթ-փառատոնն արդեն դարձել է ավանդական` մեծանուն կոմպոզիտորի անվան շուրջը համախմբելով իր դաշնամուրային երաժշտության երկրպագուների մի մեծ բանակ:

The laureates and jury members of the 4th Arno Babajanyan International Competition-Festival for Junior and Young Pianists on Saturday paid tribute to the renowned Armenian composer’s memory at Arno Babajanyan Statue in Yerevan, Armenia. The flower-laying ceremony was also attended by the composer’s son Ara Babajanyan, Director of Arno Babajanyan International Memorial Foundation.
The 4th Arno Babajanyan International Competition-Festival for Junior and Young Pianists launched on June 17 and will be completed today. The Competition-Festival has already become a traditional event, bringing together a large army of fans of the composer’s piano music.