ԱՄՆ նախագահի դուստր Իվանկա Թրամփը պետք է ցուցմունքներ տա կապված մեղադրանքների հետ, որ նրա IT Collection LLC ընկերությունը պատճենել է այլ բրենդի կոշիկների դիզայնը:
Բի-Բի-Սի-ն գրում է, որ համապատսախան որոշումը կայացրել է Նյու Յորքի դատարանը: Դատավորը չի ընդունել պաշտպանական կողմի փաստարկներն այն մասին, որ Իվանկա Թրամփը չափազանց զբաղված է և չի կարող պատասխանել հարցերի, քանի որ նա «բարձրաստիճան պետական պաշտոնյա է» Սպիտակ տանը: Դատավորը հաշվի է առել Իվանկայի զբաղվածությունը և համաձայնել, որ նա ցուցմունքներ տա Վաշինգտոնում, որտեղ ներկայումս բնակվում է, հարցաքննությունը տևելու է երկու ժամ: Դատարանի վճռով Իվանկան պետք է ցուցմունք տա մինչև հոկտեմբերի վերջ:
Իվանկա Թրամփի, նրա IT Collection LLC ընկերության, ինչպես նաև Marc Fisher Holdings կոշիկ արտադրողի դեմ հայց է ներկայացրել իտալական Aquazzura ընկերությունը, որը կարծում է, որ Իվանկան պատճենել է Wild Thing կոշիկը, որի արժեքը գրեթե 800 դոլար է: Aquazzura-ը պլագիատի նշաններ տեսել է Hettie մոդելում, որը վաճառվում է 150 դոլարով, որն արտադրվել է Իվանկա Թրամփի սեփական ապրանքանիշով:
Դատարան ներկայացված հայտարարության մեջ Իվանկա Թրամփը պնդում է, որ արդեն չի զբաղեցնում IT Collection LLC ընկեության ղեկավարի պաշտոնը, քանի ԱՄՆ նախագահի օգնականն է, ամբողջությամբ այդ աշխատանքով է զբաղված:

Дочь президента США – Иванку Трамп – вызвали в суд по делу о плагиате дизайна обуви
Дочь президента США Дональда Трампа Иванку вызвали в суд по делу о плагиате дизайна обуви. Об этом в субботу, 24 июня, сообщает Bloomberg.
По постановлению районного суда Манхэттена, она должна явиться на слушания до конца октября текущего года. Показания ей разрешили дать не в Нью-Йорке, а в Вашингтоне, где она проживает в настоящее время.
Как пишет «Лента.ру», обвинения в плагиате прозвучали в адрес дочери Трампа весной 2016 года. Представители марки Aquazzura посчитали, что Иванка при создании собственной линейки туфель скопировала дизайн одной из моделей обуви. Речь идет о босоножках на высоком каблуке стоимостью более 780 долларов. По словам представителей марки, Иванка сделала такую же обувь, только намного дешевле — за 150 долларов.
Иванка Трамп – предприниматель, фотомодель и писатель, одна из трех детей от брака президента США Дональда Трампа с чехословацкой спортсменкой и фотомоделью Иваной Зельничковой-Трамп. В настоящее время Иванка и ее муж Джаред Кушнер занимают должности помощников главы государства.