«Արցախի ձայներ»-ը նոր բեմեր է նվաճում
««Արցախի ձայներ» երգչախումբն օրեցօր աշխարհի տարբեր երկրներում նոր բեմեր է նվաճում»,-այս մասին ասել է Եվրոպայի խորհրդում մշտական ներկայացուցիչ Պարույր Հովհաննիսյանը, ով մասնակցել է  երգչախմբի՝ Գերմանիայի Քել քաղաքում տեղի ունեցած համերգին:
ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության փոխանցմամբ, տվյալ համերգով մեկնարկ է տրվում «Արցախի ձայներ» համույթի հերթական եվրոպական շրջագայությանը, և այն բացառիկ հնարավորություն է ընձեռում օրվա հանդիսատեսին` ծանոթանալու երգչախմբի արվեստին և գնահատելու այն:
Պարույր Հովհաննիսյանն ընդգծել է, որ երգչախմբի գործունեությունը կրկնակի նպատակի է ծառայում` համայն ճանաչման հասցնելու արցախահայ երգարվեստն ու մշակույթը, ինչպես նաև դրանց միջոցով լսելի դարձնելու հայրենիքում խաղաղ ապրելու և արարելու՝ Արցախի ժողովրդի կամքն ու իրավունքը:

“"Voices of Artsakh" music ensemble conquers new stages worldwide day by day,” Paruyr Hovhannisyan, Permanent Representative of Armenia to the Council of Europe, noted, after attending the concert of the music ensemble held at Kehl, Germany.
As the press service of the Ministry of Foreign Affairs told Panorama.am, the muscic ensemble launched its European tour with the above-mentioned concert, giving a unique change to the audience to get acquainted with the ensemble’s artistic activity and evaluate it.
Mr. Hovhannisyan underscored that "Voices of Artsakh" music ensemble conducts two-fold ctivity: firstly, it aims at bringing Artsakh music and culture to worldwide recognition, and secondly, voicing about the Artsakh people’s wish and right to live and create in their fatherland peacefully.