Սամվել Բաբայանին 13-ի փոխարեն առավելագույնը 11 տարի է սպառնում. «Իրավունք»
«Իգլա»-ի գործով կալանավորված ՊԲ նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանի գործով նախաքննությունն ավարտվել է: Սակայն նախաքննության ընթացքում այս գործին կցվել է մեկ այլ դրվագ, որով Բաբայանը, բացի զենքի ապօրինի շրջանառությունից, նաև մեղադրվում է փողերի լվացման մեջ: Դրանից զատ, հանվել է մաքսանենգության հոդվածը:
«Իրավունք»-ի հետ զրույցում այս մասին Բաբայանի պաշտպան Ավետիս Քալաշյանն ասել է. «Հանվել է մաքսանենգության հոդվածը, ինչը նշանակում է, որ Բաբայանը կապ չունի զենքի ապօրինի ներկրման հետ: Մյուս մեղադրանքներից և ոչ մեկը Սամվել Բաբայանը չի ընդունում: Այս պահին ուսումնասիրում եմ գործի նյութերը, որը բաղկացած է 10 հատորից: Ծանոթանալուց հետո ավելի մանրամասն կանդրադառնամ»:
Թերթը նշել է, որ մեղադրանքի փոփոխությունից հետո Սամվել Բաբայանին այժմ առավելագույնը 13 տարվա փոխարեն սպառնում է 11 տարվա ազատազրկում:

«Иравунк»: После изменения выдвинутых экс-командующему Армией обороны НКР Самвелу Бабаяну обвинений ему грозит 11 лет тюрьмы
10:33 27/06/2017
После того, как были изменены обвинения, выдвинутые в Армении экс-командующему Армией обороны Арцаха (НКР) Самвелу Бабаяну, теперь ему вместо максимального наказания в 13 лет тюрьмы теперь грозит 11 лет.
Как сообщил газете «Иравунк» адвокат Самвела Бабаяна Аветис Калашян, в настоящее время его подзащитный обвиняется в незаконном обороте оружия и отмывании денег.
«Снято обвинение в контрабанде оружия, вместо этого появилось обвинение по статье об отмывании денег», – сказал адвокат.