Հայաստանը ներկայացնող բալետի արտիստը հեղինակավոր մրցույթում արժանացել է դիպլոմի
Ա.Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բալետի արտիստ Ռազմիկ Մարուքյանը ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ հունիսի 10-20-ը Մոսկվայի Մեծ թատրոնում կայացած «Բալետի արտիստների և պարուսույցների միջազգային 13-րդ մրցույթի» երիտասարդների տարիքային խմբում որպես մենապարող արժանացել է դիպլոմի:
Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի տեղեկացմամբ, «Բալետի արտիստների և պարուսույցների միջազգային մրցույթը» մերօրյա բալետային ստուգատեսների շարքում մեծ հեղինակություն է վայելում և այս տարի նվիրված էր անվանի պարուսույց, մրցույթի ժյուրիի նախագահ Յուրի Գրիգորովիչի 90-ամյա հոբելյանին և իրականացվում է «Ռուսական բալետի տարվա», ինչպես նաև Մարիուս Պետիպայի 200-ամյակին նվիրված հանդիսությունների նախաշեմին:

Razmik Marukyan, a ballet dancer of the Armenian National Academic Opera and Ballet Theatre named after A. Spendiaryan, has been awarded with a diploma in the Male solo dancers junior group at the XIII Moscow International Ballet Competition held at Bolshoi Theatre, Russia on June 10-20.
As the Opera Theatre told Panorama.am, the Moscow International Ballet Competition is one of the most prestigious events. This year the competition was dedicated to the 90th anniversary of the outstanding contemporary choreographer, artistic director of the competition Yuri Grigorovich.