Զավեշտ՝ ԱԺ-ում. ԲՀԿ-ական պատգամավորը Շավարշ Քոչարյանին շփոթել է Վիգեն Քոչարյանի հետ. «Հրապարակ»
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի և ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում զավեշտալի էպիզոդ է գրանցվել։
Եվրաինտեգրման հարցերի հանձնաժողովի անդամ, «Ծառուկյան դաշինքի» պատգամավոր Լուիզա Սարգսյանը փոխարտգործնախարար Շավարշ Քոչարյանին հարցրել է կալանավայրերի սննդի մասին։ Վերջինս տարակուսել է՝ ես ի՞նչ կապ ունեմ քրեակատարողական հիմնարկների հետ։
«Երիտասարդ պատգամավորը, հավանաբար, Շավարշ Քոչարյանին շփոթել է Վիգեն Քոչարյանի՝ արդարադատության փոխնախարարի հետ, սակայն սա չի խանգարել, որպեսզի  հնաբնակ պատգամավորները զվարճանան նորաթուխ պատգամավորի վրիպման վրա»,-հավելել է թերթը։

«Грапарак»: Депутат от фракции «Царукян» перепутала Шаварша Кочаряна с Вигеном Кочаряном
По сведениям газеты «Грапарак», курьезный эпизод произошел во время совместного заседания постоянной комиссии Национального Собрания Армении  по финансово-кредитным и бюджетным вопросам с комиссией по вопросам европейской интеграции.
«Член постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции, депутат от фракции „Царукян” Луиза Саркисян задала заместителю министра иностранных дел Армении Шаваршу Кочаряну вопрос о питании в уголовно-исполнительных учреждениях (УИУ). Шаварш Кочарян пришел в недоумение: „Какое я имею отношение к УИУ?”
Депутат, по всей видимости, перепутала Шаварша Кочаряна с Вигеном Кочаряном – заместителем министра юстиции. Однако это не помешало, чтобы депутаты-старожилы повесились над  промахом депутата-новичка», – пишет газета.