«Բարեկամություն» պարախումբը մասնակցելու է Dbayeh միջազգային փառատոնին
Հուլիսի 6-ին «Բարեկամություն» պետական պարախումբը կմեկնի Լիբանան՝ մասնակցելու Բեյրութում և Ութերֆրոնթ Սիթիում հուլիսի 6-ից 9-ն անցկացվելիք Dbayeh միջազգային փառատոնին ( պարախմբի ելույթը՝ հուլիսի 7-ին): ՀՀ մշակույթի նախարարության հաղորդմամբ, հյուրախաղերին աջակցում է Լիբանանում ՀՀ դեսպանությունը։
Մինչ այդ՝ հուլիսի 5-ին, Երևանի Օպերային թատրոնի դահլիճում նախատեսված է պարախմբի հիմնադրման 30-րդ տարեդարձին նվիրված համերգը, որի ընթացում համատեղ ելույթ են ունենալու  «Բարեկամություն» խումբը և Եվրոպայից հրավիրված առաջատար բալետային արտիստներ Մարիկո Կիդան, Վահե Մարտիրոսյանը (Շվեդիա) համատեղ ելույթը և  կայանալու է «Շամիրամի տեսիլքը» մեկ գործողությամբ խորեոգրաֆիկ ներկայացման պրեմիերան։

Armenian dance ensemble “Barekamutyun” to participate at Dbayeh International festival
The Armenia state dance ensemble “Barekamutyun” (“Friendship”) will leave for Lebanon to participate at Dbayeh International festival to be held in Waterfront City from July 6-9. The Armenian Ensemble’s performance is scheduled for July 7, according to the information by Armenia’s Embassy to Lebanon that also acts as the supporter of the dance ensemble.
Before the scheduled performance in the scope of the festival, “Barekamutyun” ensemble will perform a jubilee concert dedicated to the 30th anniversary of its establishment at Aram Khachaturian Concert Hall on July 5. “The Vision of Semiramis” one-act ballet will be premiered at the concert, where Barekamutyun” dance ensemble will jointly perform with Royal Swedish Ballet's artists Mariko Kida and Vahe Martirosyan.