Քննչական կոմիտե. Հարուցվել է քրգործ հակառակորդի կողմից զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ
Առաջին կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ հակառակորդի կողմից պարտադիր ժամկետային զինծառայող Վազգեն Ժիրայրի Պողոսյանի սպանության դեպքի առթիվ։
Քննչական կոմիտեից հայտնում են, որ 2017 թվականի հուլիսի 10-ին՝ ժամը 17:40-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում հրազենային վիրավորում է ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Վազգեն Ժիրայրի Պողոսյանը, ով զինհոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է:
Առաջին կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանություն կատարելու դեպքի առթիվ։

The First Garrison Investigative Unit of Armenia’s Investigative Committee launched a criminal case into the killing of Karabakh Defense Army soldier Vazgen Zh. Poghosyan due to the Azerbaijani fire, the Investigative Committee told Panorama.am.
The Committee reminds that on July 10, at around 17:40, a Karabakh Defense Army soldier identified as Vazgen Zh. Poghosyan sustained a fatal gunshot wound in the head as a result of the Azerbaijani shooting at a military position stationed in the eastern direction of the line of contact.
A criminal case has been initiated at the First Garrison Investigative Unit over murder out of motives of national, racial or religious hatred or fanatism. Preliminary probe is under way.