EPIC միջազգային նախագծի շրջանակներում կայանալիք EPIC Օpen Air Rock Fest 2017 նախագծի մամլո ասուլին կազմակերպիչները ներկայացրին միջոցառման նպատակը, ծանոթացրին մասնակցության պայմաններին և օրակարգին:
Մամլո ասուլիսին ներկա էին «EPIC» նախագծի համահիմնադիրներ, ինչպես նաև գործընկեր կառույցների և ընկերությունների՝ ՀՀ Զբոսաշրջության պետական կոմիտեի, Հայաստանի ռոք ասոցիացիայի, «Ռոստելեկոմ» Հայաստանի, «Ռադիո Վան»-ի և խմբերի ներկայացուցիչներ։
«Ռոստելեկոմը» աջակցում է նախագծի իրականացմանը և կազմակերպչական աշխատանքներին, փառատոնին ներկայանալու է առանձին տաղավարով։
«Ռոստելեկոմ» ընկերությունից հայտնում են, որ EPIC Օpen Air Rock Fest 2017 կմեկնարկի օգոստոսի 12-13-ը Ծաղկաձոր քաղաքում:
EPIC Օpen Air Rock Fest2017-ը արդեն իսկ ճանաչվել է ԱՊՀ երկրների տարածքում անցկացվելիք լավագույն 5 երաժշտական փառատոններից մեկը։
«Սա հրաշալի տոն է ոչ միայն ռոքասերների այլ նաև բոլոր երաժշտասերների, ինչպես նաև իրենց երաժշտական էմոցիաները բացահայտել ցանկացողների համար: Փառատոնի նպատակն է միավորել հազարավոր երաժշտասեր մարդկանց, ստեղծել այնպիսի միջավայր, որտեղ մարդկային հույզերի, էներգետիկայի բախումը կվերածվի իսկական հրավառության: Մասնակիցներին հնարավորություն կընձեռվի վայելել հայտնի ռոք խմբերի կենդանի կատարումները»,-նշել են փառատոնի հիմնադիրները։
Միջոցառմանը հանդես կգան ինչպես Հայաստանից, այնպես էլ Վրաստանից, Եվրոպայից և այլ երկրներից հրավիրված երաժիշտներ: Մասնակից խմբերի կազմում են ԴՈԳՄԱ / DOGMA, Vostan Hayots - Ոստան Հայոց, Vordan Karmir, EMPYRAY, Rozen Tal, Nemra, Vishup Ensemble, The Black Marrows:

Armenian resort town Tsaghkadzor will host EPIC Օpen Air Rock Fest 2017 that will be held on August 12-13.
Recognized as one of the top five music fests in the CIS territory, EPIC Open Air Rock Camp is a 2-day festival which will bring together thousands of people to enjoy rock music and spend the night in tents while enjoying the beautiful nature of Tsaghkadzor.
“This will be an awesome event for all rock fans, music lovers as well as for those who strive to uncover own musical emotions. The fest will bring together thousands of music loving people, create an environment filled with deep excitement and energy,” the organizers of the fest told on Tuesday at a press conference.
EPIC Open Air Rock Camp is organized by EPIC LLC and Armenian Rock Association, while the RA State Committee for Tourism, Rostelecom Armenia, Radio Van act as partner structures and companies.
The event will feature famous rock bands such as Dogma, Vostan Hayots, Vordan Karmir, Empyray, Rozen Tal, Nemra, Vishup, Black Marrows and others.