Ջրացատկի Հայաստանի հավաքականը մեկնել է Բուդապեշտ, որտեղ հուլիսի 14-22-ը կմասնակցի աշխարհի առաջնությանը:
ՀԱՕԿ-ից հայտնում են, որ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հրաչյա Չանդիրյանը թիմի կազմում ընդգրկել է Լև Սարգսյանին, Վլադիմիր Հարությունյանին և Վարտան Բայանդուրյանին: Վերջինս առաջին անգամ է հանդես գալու Հայաստանի հավաքականում: Իսկ Ազատ Հարությունյանը վնասվածքի պատճառով բաց է թողնելու տարվա գլխավոր ստուգատեսը:
10 մ անհատական աշտարակացատկում կմրցեն Հարությունյանը և Բայանդուրյանը, իսկ 10 մ սինքրոն աշխատակացատկում Վլադիմիրն այս անգամ հանդես կգա Լև Սարգսյանի հետ:

Сборная Армении по прыжкам в воду отправилась в Будапешт, где с 14 по 22 июля примет участие в чемпионате мира. Об этом сообщает пресс-служба Национального олимпийского комитета Армении.
Главный тренер сборной Грачья Чандирян вызвал в команду Льва Саркисяна, Владимира Арутюняна и Вардана Баяндуряна. Последний впервые выступит за сборную Армении.
А Азат Арутюнян из-за травмы пропустит главное соревнование года.
На 10-метровой вышке будут соревноваться Арутюнян и Баяндурян, а в синхронных прыжках с аналогичной высоты Владимир на этот раз выступит вместе с Львом Саркисяном.