Հայաստանցի երեք մարմնամարզիկներ Մոնրեալում կմասնակցեն աշխարհի առաջնությանը
Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամներ Արթուր Դավթյանը, Վահագն Դավթյանը եւ Հարություն Մերդինյանը հոկտեմբերի 2-ից 8-ը հանդես կգան Կանադայի Մոնրեալ քաղաքում կայանալիք աշխարհի առաջնությունում:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը հայտնեց, որ նշված երեք մարզիկները, մինչ այդ կմեկնեն Փարիզ, որտեղ սեպտեմբերի 16-17-ը կանցկացվի աշխարհի Գավաթի խաղարկության փուլը, այնուհետեւ Ֆրանսիայի եւ Չինաստանի թիմերի հետ համատեղ հավաք կանցկացնեն:
«Խոշոր միջազգային մեկնարկներից նշեմ եւս երկուսը: Ժորա Սմբատյանը հուլիսի 22-ից 30-ը Գյոռ քաղաքում կմասնակցի Եվրոպական ամառային օլիմպիական փառատոնին: Արթուր Դավթյանը,Արթուր Թովմասյանը եւ Արմեն Պետրոսյանը Հայաստանը կներկայացնեն օգոստոսի 19-ից 30-ը Թայվանի մայրաքաղաք Թայբեյում կայանալիք ամառային ունիվերսիադայում»,- ասաց Հակոբ Սերոբյանը:

Three Armenian gymnasts to take part in world championship
Armenian gymnasts Artur Davtyan, Vahagn Davtyan and Harutyun Merdinyan will take part in the FIG Artistic Gymnastics World Championships 2017, to be held in Montreal, Canada on 2- 8 October, the Armenian National Olympic Committee (ANOC) told Panorama.am.
In an interview with the ANOC, head coach of the Armenian artistic gymnastics team, Hakob Serobyan, noted that prior to the championship, the Armenian gymnasts will depart for Paris to take part in the qualifying round of the World Cup scheduled on 16-17 September. Afterwards, the Armenian team will hold a joint training camp with the French and Chinese teams.
Mr. Serobyan also informed that another Armenian gymnast Zhora Smbatyan is set to participate in the European Youth Summer Olympic Festival to be held in Győr, Hungary from 22 July to 30 July. Armenian athletes Artur Davtyan, Artur Tovmasyan and Armen Petrosyan will represent Armenia at the 2017 Summer Universiade scheduled for Taipei, Taiwan on 19-30 August.