Վարչապետի 26-ամյա  օգնականը միայն մեկ գույք է հայտարարագրել. «Փաստ»
ՀՀ վարչապետի օգնական  Հայկ Զոհրաբյանը, ով մի քանի ամիս առաջ է նշանակվել  այս պաշտոնում, Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց  էթիկայի հանձնաժողովին  ներկայացված  2017թ.  պաշտոնը  ստանձնելու հայտարարագրում  միայն մեկ գույք է հայտարարագրել:  «Փաստ»-ի փոխանցմամբ՝ խոսքը գնում է «Infiniti G 35»  մակնիշի ավտոմեքենայի  մասին,  որը թանկարժեք մեքենաների շարքին է դասվում:  Զոհրաբյանը պաշտոնը ստանձնելու օրվա դրությամբ  դրամական միջոցներ չի ունեցել, իսկ նրա եկամուտները ստացվել են նախկին  աշխատավայրում  ստացված  աշխատավարձից և կազմել ընդամենը  10 հազար 500 դրամ:
«Իսկ ո՞վ է  վարչապետի նոր և  երիտասարդ օգնականը:  Նա ընդամենը 26 տարեկան է,  առաջին մասնագիտությամբ տնտեսագետ է, միաժամանակ ունի  բիզնես կառավարման  մագիստրոսի որակավորում:  Սրանից մի քանի տարի առաջ՝ 2013-ին իր անվամբ հիմնադրամ է հիմնել և դարձել այդ հիմնադրամի տնօրեն:  Մինչ վերջին պաշտոնում նշանակվելն էլ եղել է  «Տրանս Գլոբալ» ՍՊԸ-ի հիմնադիր տնօրենը»,-գրել է թերթը:

«Паст»: 26-летний помощник премьера задекларировал только одно имущество
Помощник премьер-министра Армении Айк Зограбян, назначенный на эту должность несколько месяцев назад, после вступления в должность в 2017 году задекларировал
в представленной Комиссии по этике высокопоставленных должностных лиц декларации только одно имущество, пишет газета «Паст».
Как отмечает издания, речь идет об автомобиле марки «Infiniti G 35», которая относится к классу дорогих. По состоянию на день вступления в должность Зограбян не имел денежных средств, а его доходы формировались за счет получаемой зарплаты и составляли всего 10 тысяч 500 драмов.
«А кем является новый и молодой советник премьера? Ему всего 26 лет, первая специальность – экономист, одновременно он имеет степень магистра в сфере управления бизнесом. Несколько лет до этого, в 2015 году, он основал фонд своего имени и стал директором этого фонда. До назначения на последнюю должность занимал должность исполнительного директора ООО "Транс Глобал"», - пишет газета.