Աշխատանքից ազատվել է  «Փորձաքննությունների ազգային բյուրո» ՊՈԱԿ-ի տնօրենը. «Փաստ»
«Փաստ»-ը գրել է, որ  սեփական դիմումի համաձայն աշխատանքից ազատվել է  «Փորձաքննությունների ազգային բյուրո» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն  Արտաշես Ջավադյանը:  Նա բյուրոն ղեկավարել է ձևավորման պահից:
ՊՈԱԿ-ի  հասարակայնության  և մամուլի հետ կապերի  պատասխանատու  Լանա Մշեցյանը թերթին փոխանցել է, որ տնօրենն իսկապես ազատվել է աշխատանքից սեփական դիմումի համաձայն, իսկ ժամանակավոր պաշտոնակատար է նշանակվել  Խաչիկ Մուրադյանը:
Թերթի տեղեկություններով, Ջավադյանը բավականին  երիտասարդ է և  պաշտոնից ազատվել է  ոչ թե թոշակի անցնելու, այսինքն տարիքը լրանալու պատճառով, այլ  ավելի լուրջ պատճառ կա:  Եվ հավանաբար, այն առնչվում է  ԵՊՀ-ում հաշվապահների  կողմից  ուսանողների ուսման վարձը  համալսարանի բյուջե  չմուտքագրելու և  յուրացնելու գործի հետ,  քանի որ բյուրոյից կորել էր  գործին առնչվող մի ողջ հատոր:

«Паст»: Директор ГНКО «Национальное бюро экспертиз» освобожден от работы
Газета «Паст» пишет, что директор ГНКО «Национальное бюро экспертиз» Арташес Джавадян освобожден от работы согласно представленному заявлению. Он руководил этим бюро с момента формирования.
Пресс-секретарь ГНКО Лана Мшецян сообщила корреспонденту издания, что директор в действительности ушел с занимаемой должности по собственному желанию, а временно исполняющим обязанности назначен Хачик Мурадян.
По сведениям газеты, Джавадян довольно молод и ушел с занимаемой должности не в связи с выходом на пенсию, то есть из-за достижением определенного возраста, а по более серьезной причине. И скорее всего, эта причина связана с делом бухгалтеров Ереванского государственного университета, присвоивших и не оприходовавших плату за обучение студентов в бюджет университета, поскольку из бюро пропал целый том касающихся этого дела документов.