Հինգ մեդալ` Ֆրանկոֆոնյան խաղերի մեկնարկում
Կոտ դ՝ Իվուարում մեկնարկած Ֆրանկոֆոնյան 8-րդ խաղերում Հայաստանի պատվիրակությունը հաջող է մեկնարկել: Ազատ ոճի մեր ըմբիշները նվաճել են հինգ մեդալ:
Խաչատուր Պապիկյանը 70 կգ քաշային կարգում նվաճել է ոսկե մեդալ, Վարուժան Կոջոյանը (74 կգ) և Մխիթար Գրիգորյանը (57 կգ) դարձել են արծաթե մեդալակիր, իսկ Վաղինակ Մաթեւոսյանը (65 կգ) և Աշոտ Վելիցյանը (61 կգ) բարձրացել են պատվո պատվանդանի երրորդ աստիճան: Այսօր մրցահարթակ մտնելու է 86 կգ քաշային Մարզպետ Գալստյանը:
Ֆրանկոֆոնյան 8-րդ խաղերին ՀՀ մարզական պատվիրակության կազմում ընդգրկված է 15 մարզիկ՝ 4 ատլետ, 2 հեծանվորդ, 3 ձյուդոյիստ և 6 ազատ ոճի ըմբիշ:

Армянские борцы завоевали 5 медалей на старте Игр Франкофонии
На стартовавших в Кот-д'Ивуаре 8-х Играх Франкофонии удачно стартовала делегация Армении. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Армянские борцы вольного стиля завоевали 5 медалей.
Хачатур Папикян в весовой категории 70 кг завоевал золотую медаль, Варужан Коджоян (74 кг) и Мхитар Григорян (57 кг) стали серебряными призерами, а Вагинак Матевосян (65 кг) и Ашот Велицян (61 кг) поднялись на третью ступень пьедестала почета.
Сегодня на ковер выйдет Марзпет Галстян (86 кг).
На 8-х Играх Франкофонии в состав спортивной делегации РА вошли 15 спортсменов: 4 атлета, 2 велосипедиста, 3 дзюдоиста и 6 борцов вольного стиля.