Հինգ մեդալ` Ֆրանկոֆոնյան խաղերի մեկնարկում
Կոտ դ՝ Իվուարում մեկնարկած Ֆրանկոֆոնյան 8-րդ խաղերում Հայաստանի պատվիրակությունը հաջող է մեկնարկել: Ազատ ոճի մեր ըմբիշները նվաճել են հինգ մեդալ:
Խաչատուր Պապիկյանը 70 կգ քաշային կարգում նվաճել է ոսկե մեդալ, Վարուժան Կոջոյանը (74 կգ) և Մխիթար Գրիգորյանը (57 կգ) դարձել են արծաթե մեդալակիր, իսկ Վաղինակ Մաթեւոսյանը (65 կգ) և Աշոտ Վելիցյանը (61 կգ) բարձրացել են պատվո պատվանդանի երրորդ աստիճան: Այսօր մրցահարթակ մտնելու է 86 կգ քաշային Մարզպետ Գալստյանը:
Ֆրանկոֆոնյան 8-րդ խաղերին ՀՀ մարզական պատվիրակության կազմում ընդգրկված է 15 մարզիկ՝ 4 ատլետ, 2 հեծանվորդ, 3 ձյուդոյիստ և 6 ազատ ոճի ըմբիշ:

The Armenian team has had a successful start at the VIII Games of La Francophonie launched in Abidjan, Côte d'Ivoire, with Armenian freestyle wrestlers claiming five medals.
According to a press release by the Ministry of Sport and Youth Affairs, Armenian athlete Khachatur Papikyan won the gold in the 70 kg weight class. Varuzhan Kojoyan (74 kg) and Mkhitar Grigoryan (57 kg) became silver medalists, while Vaghinak Matevosyan (65kg) and Ashot Velitsyan (61kg) took the bronze.
Armenian athlete Marzpet Galstyan (86kg) will enter the competition today.
The Armenian team features 15 sportsmen, namely 4 athletes, 2 cyclists, 3 judo wrestlers and 6 freestyle wrestlers, who represent the country at the 8th Francophone Games.