Լողորդ Արթուր Բարսեղյանը կիսաեզրափակչում է
Հունգարիայի Գյոռ քաղաքում ընթացող Եվրոպական օլիմպիական փառատոնի լողի մրցաշարում Արթուր Բարսեղյանն անցել է կիսաեզրափակիչ։ ՀԱՕԿ-ի հաղորդմամբ, 50 մ ազատ ոճում Բարսեղյանը նախնական լողահերթում գրանցել է 23.70 արդյունք։ Լողի աղջիկների մրցաշարի 100 մ ազատ ոճում Վարսենիկ Մանուչարյանին չի հաջողվել անցնել հաջորդ փուլ։
Թենիսիստներ Էվելինա Մարտիրոսյանը և Յուրի Մարտիրոսյանը մեկնարկային խաղերում պարտվել են։ Էվելինան 1։6, 2։6 հաշվով զիջել է բրիտանացի Լիլիան Մուլդին, իսկ Յուրին ՝ պորտուգալացի Ֆադեն Դա Սիլվա Արալդոյին (1։6, 0։6)։

Armenian swimmer Artur Barseghyan reached semi-finals at the seconf competition day of the14th European Youth Olympic Summer Festival (EYOF), taking place in Győr, Hungary. As the National Olympic Committee reports, in the 50m freestyle event Barseghayn registered a 23.70 sec result. In the 100m freestyle event among women Varsenik Manucharyan failed to go through to the next round.
Tennis players Yuri Martirosyan and Evelina Martirosyan lost their start matches to Faden da Silva Araldo of Portugal and Lilian Muldin of the UK respectively.